Çocukken hedefinizde oyuncu olmak var mıydı? Sizi kim keşfetti?
Çocukluğumdan beri sanata karşı ilgim vardı. İyi bir gözlemciydim, okuldan eve geldiğimde mutlaka birilerinin taklitlerini yapardım. Kendimce oyunlar yazar komşu çocuklarını toplayıp onları haftalarca çalıştırırdım. Sonra perde kurup komşuları toplayıp onlara gösterilerimizi sunardık. Şimdi düşünüyorum da ben o yıllarda reji, kostüm, sanat derken ilk amatör tiyatromu kurmuşum. Beni annem keşfetti. Annem, idealist bir eğitimciydi. Sanata yatkınlığımı fark etti. Gitar, bale, halk oyunları, tiyatro her türlü sanat etkinliğinin içene soktu beni. Ben kararsız bir çocuktum. O yüzden annem bayağı çekti benden...

Aliya İzzetbegoviç´in dizisinde oynamak sizi heyecanlandırıyor mu? Teklif nasıl geldi?
İnanılmaz heyecanlıyım. Bu projeden 3 yıldır haberdarım. Sancak Medya, İsmail Kılıçaslan ve Hakan Sancak Tutan, uzun ve titiz bir çalışma sonucu bu diziye başladı. O süreci yakinen bildiğim için sinema tadında bir iş çıkacağını biliyordum. Cast aşamasında beni arayıp ‘Meryema sensin´ dediklerinde çok mutlu oldum.

Dizinin çekimleri ne aşamada?
Aliya dizisinin çekimleri devam ediyor. Kasımda 6 bölümlük mini dizi olarak TRT´de izleyicilerin karşısında olacak. Sinema tadında TRT´nin en büyük işlerinden biri ve herkesin Aliya İzzetbegoviç´i tanıması gerekiyor.