Eller Tetikte,Operasyon An Meselesi
ABD desteği ile Türkiye sınırında aylardır yığınak yapan terör örgütü PKK´nın Suriye uzantısı YPG´ye operasyon için talimat verildi
Tarih: 2.1.2018 08:31:50/ 76okunma / 0yorum

 

Haber7 Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, bugünkü köşe yazısında terör örgütü YPG´ye büyük operasyonun başlamak üzere olduğunu duyurdu.

İşte İbrahim Erdoğan´ın o köşe yazısı...

Amerika artık gizlemiyor. Teröre apaçık destek vermeyi sürdürüyor. DEAŞ bahanesiyle ciddi destek verdiği PYD-PKK terör örgütüne yığınak yapmaya devam ediyor. Binlerce masum insanımızı katleden bu örgüte ABD´nin sınırsız desteği sadece Türkiye´nin değil tüm dünyanın malümu. PKK´nın uzantısı olduğunu bildiği halde ABD , bu terör örgütüne açıktan destek vermeyi sürdürüyor.

Peki neden? 

ABD neyi amaçlıyor ? 

Planı ne?

Bölge için ne düşünüyor ?

…………………………..

Önce binlerce tır dolusu silah ve mühimmatı bölgeye yığdı, PYD-YPG´ye teslim etti. Ve terör örgütü üzerinden kurduğu üslerde bu silahları konuşlandırdı. Tasfiye ettik dediği DEAŞ teröristlerinin bir kısmını bölge dışına kaçırdı, büyük bir bölümünü ise kamufle edip PYD-PKK  terör örgütü saflarına kattı. Yani bir gecede kılık değiştirdiler. 

Ve ABD, tüm bu birleştirdiği terör unsurlarıyla Rakka´nın kuzeyi yani Türkiye sınır hattı boyunca 10´un üzerinde üs kurdu. Bu üslerin tamamına terör örgütü unsurları yerleşti. Göstermelik Amerika askerleriyle birlikte. Sınırımıza çok yakın bölgelerde kurulan bu üslere her geçen gün yenileri ekleniyor. Pentagonun sınırsız desteğini arkasına alan terör örgütü daha da ileri giderek , sınır boyunda ki karakollarımızın hemen karşısına sözde karakollar yapmaya başladı.

Ziyaret ve Köprübatı  hudut karakollarımızın karşısına karakol benzeri yapılar inşa edildi ve buralara terör örgütünün paçavraları asıldı. Sınırımıza yakın bu bölgelerde barikatlar kuruldu, hendekler kazıldı, ağır silahlar yerleştirildi. Yani bu üsler ve sözde karakollar, ABD silahlarının ve cephanelerinin konuşlandığı depolar haline geldi. Ve tüm bu unsurlar Türkiye için çok büyük tehlike arzediyor.

Astana görüşmeleri sonrası Suriye masasından izole olan ABD, elinde ki tek koz olan PYD-PKK terör örgütü ile bölgede kalıcı olmaya çalışıyor. Bölgeden gelen İstihbari bilgiler, terör örgütünün ABD´nin verdiği silahları 13 ayrı depoda sakladığını gösteriyor. Ve ayrıca terör unsurlarıyla birlikte bu merkezlerde 2 bin´in üzerinde aktif işbirlikçi halinde ABD askeri bulunuyor.  Sözüm ona müttefikimiz olan ABD, tüm bu adımlarla bir taraftan Suriye´de beliren siyasi çözüm masasına yeniden dahil olmak istiyor, bir taraftan da kuzey Suriye´de oluşturduğu bu yapıyla , Irak- İran ve Türkiye´yi kontrol etmeyi amaçlıyor.

ABD SON KOZUNU OYNUYOR

PKK-PYD´yi  Akdenize ulaştıracak terör koridorunda başarılı olamadı,

DEAŞ ile ilişkisi deşifre oldu,

Barzani ile giriştiği referandum oyunu aleyhine sonuçlandı,

Şimdi de tek ümit olarak , varlığını devam ettirebilmek için terör örgütü PYD-PKK´ya sarıldı.

Astana´ya karşı Cenevre şantajı yapan ABD, Cenevre süreci sonuçlanmadan Suriye´den gitmeyiz diyerek  amacını ortaya koymuştu. Washington´un Suriye ve Irak´ta ki son adımları , “ terör koridorunun geleceğini sağlama alma çabası “ ve başta İran olmak üzere tüm çevre ülkelerini kontrol etme niyeti olarak görülüyor.

SURİYE´YE IRAK MODELİ

Hafıza tazeleyelim ve hatırlayalım. Bakın neler olmuş?

-DEAŞ ile mücadele kisvesi altında PKK-PYD silahlandırıldı.

-Suriye petrol ve doğalgazının yüzde 60´dan fazlası PKK-PYD denetimine geçirildi.

Peki neden?

Çünkü Irak´ta da benzeri yaşanmıştı.

Siyasi çözüme doğru hızla yol alan Suriye´de bir anlamda yeni sürece müdahil olmak için PKK-PYD´yi güçlendirerek ortak yönetimin parçası haline getirmek istiyor. Cumhurbaşkanlığı, Meclis başkanlığı ve Başbakanlık dağıtıldığında kimlerde olacak? İşte Sünni ve Şiilerle birlikte bu çerçevenin içinde Kürtlerde olsun diye ABD´nin büyük çabası var. Tıpkı yıllar önce Irak´ta yaptıkları modelde olduğu gibi.

SINIRDA 100 BİNLİK TERÖR ORDUSU

Ve ABD´nin son adımı.

Pentagon talimat verdi, Türkiye sınır boyunda  100 bin kişilik terör ordusu kuruluyor.

Tüm gücüyle desteklediği bu yapıyla ABD,  Kuzey Suriye´de , kandil dahil terör unsurlarını birleştirerek hepsini tek çatıda topluyor. Ortak terör ordusu projesinin tüm Suriye´nin kuzeyini kapsayacağı  ve kalıcı olacağı belirtiliyor.

Pentagonun ordu kurma talimatını açıklayan PKK´nın sözde  üst düzey komutanlarından Siyabend Velad,  bu kurulacak orduyla “ DEAŞ  karşısında  kazandığımız tecrübeyi Türkiye´ye karşı kullanacağız”  tehdidi savurdu.

SINIRDA SON DURUM

Sınırımızın öbür yakasında bu hazırlıklar  gelişmeler yaşanırken Türkiye ne yapıyor?

Bir hazırlığımız var mı?

Hatay´dan Kilis´e, oradan da Şırnak´a kadar tüm sınır boyunca tam tekmil güvenlik önlemleri alınmış durumda. On binlerce askerimiz tam teçhizatlı ve ağır silahlarla her an operasyona hazırlıklı bekliyor.  Sınırımız boyunca yapılan ve çoğu tamamlanmış durumda ki koruyucu duvar da cabası.

Afrin´e yönelik yapılacak ansızın bir operasyonun  eli kulağında. İçerde ve dışarda tüm hazırlıklar tamam.

Türkiye açısından tehdidi sınırın öbür tarafına taşımak en doğru tercihti ve öylede oldu. Fırat kalkanı , diğer operasyonlar ve Derik´in hemen karşısına bir kez yapılan hava operasyonuyla TSK bunu yaptı. Tehdidi sınırın öbür tarafına taşıdı. İçerde ki terör unsurlarını tamamen bertaraf eden Türkiye, sınırın her tarafına da dinleme  ve takip merkezleri kurdu.

Askeri birliklerimiz ve karakollarımız başta olmak üzere değişik noktalara onlarca dinleme  merkezi kuruldu ve 24 saat takip yapılıyor.  Sadece sabit merkezler değil, sınırımızda seyyar dinleme ve takip unsurlarımız da sürekli hareket halinde ve kusursuz takipte.

Sınır ötesinde terör merkezlerinde telsize basıldığında hemen yerini görüp harekete geçebiliyoruz. Her türlü konuşma, haberleşme  ve sinyal an be an takibimiz altında. Her hareketli unsur kayıt altında. Ayrıca hem sınır boylarında hem de Suriye topraklarında  İHA ve SİHA´larımızda  24 saat havada ve takipte.

Amerika destekli PKK-PYD terör örgütü çok ciddi hazırlık yaptı  ve sınırımızın hemen öbür tarafında her geçen gün mevzi genişletiyor. Ve örgütün  tüm militan ve silahlı unsurları da sınırımızın hemen karşısında ki ABD üslerine kaydırılıyor. Yani ABD, kendi üslerinde PKK-PYD´yi Türkiye´ye müdahale için sıkı hazırlıyor.

BAŞKOMUTANIN SÖZLERİ OPERASYON SİNYALİ Mİ?

Ve Türkiye tarafı….

Bölge ve sınırlarımız için büyük tehdit  oluşturan bu üsleri ve terör noktalarını Türkiye ,  vurup dağıtmayı planlıyor.  Hem de vakit geçirmeden. Çünkü tehdit büyük. Zaman kaybetmeden bu terör unsurlarının bir an önce vurulması ve bertaraf edilmesi gerekiyor. Nitekim Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan, Kastamonu cephesinden verdi operasyon sinyalini.

Erdoğan; “ çok uzak olmayan bir tarihte bu terör örgütünü o topraklardan tepeleyeceğiz. Kimse ayağımıza dolaşmaya kalkmasın” diyerek.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Eller Tetikte Operasyon Meselesi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Emret Reis Rekora Koşuyor
Emret Reis Rekora Koşuyor
Tarihi seçime saatler kala Mustafa Alcan´ın yazdığı Talha Bora Öge´nin seslendirdiği ´Emret Reis´ şiiri büyük ilgi görüyor.
Liderler Nerede Oy Kullanacak
Liderler Nerede Oy Kullanacak
Her seçim merak edilir,liderlerin oy kullanacakları yer açıklandı.
Ne Çabuk Unuttuk,İşte İstanbul´da CHP´li Yıllar
Ne Çabuk Unuttuk,İşte İstanbul´da CHP´li Yıllar
İnsan refaha kolay alışıyor, geçmişi unutuveriyor
400 AGİT Üyesi Kaos Çıkarmak İçin Türkiye´de
400 AGİT Üyesi Kaos Çıkarmak İçin Türkiye´de
24 Haziran sonrası için Türkiye´de kaos planı!
Oy Kullanacaklar Dikkat,Sakın Bu Hatayı Yapmayın
Oy Kullanacaklar Dikkat,Sakın Bu Hatayı Yapmayın
24 Haziran´daki çifte seçimde vatandaşlar, tüm yurtta 08.00 - 17.00 saatleri arasında oy kullanacak.
İşte Yeni Sistemin Getirdikleri ve Götürdükleri
İşte Yeni Sistemin Getirdikleri ve Götürdükleri
Türkiye, 25 Haziran´dan itibaren yeni bir sistemle tanışacak. 98 yıllık parlamenter sistem sona erecek.
Hayaller Yarıda Kalmasın
Hayaller Yarıda Kalmasın
Muhalefet partileri, Türkiye´ye çağ atlatan birçok projeden geri adım atacaklarını açıkça beyan etti.
Son Ankette O İsme Şok
Son Ankette O İsme Şok
Son seçim anketleri ne diyor seçim ikinci tura kalacak mı?
İşte MHP´nin Seçim Reklamı
İşte MHP´nin Seçim Reklamı
MHP´nin yeni reklam filmi büyük beğeni topladı
400 Oyuyla Erdoğan´a Desteğini Açıkladı
400 Oyuyla Erdoğan´a Desteğini Açıkladı
400 bin seveniyle kimi destekleyeceğini açıkladı!
Son Anket Sonuçları Bomba,İşte Partilerin Oy Oranı
Son Anket Sonuçları Bomba,İşte Partilerin Oy Oranı
24 Haziran seçimleri için yapılan tüm anketlerin sonuçları... Parti parti, aday aday oy oranları
Bedelli Var ,Af Yok
Bedelli Var ,Af Yok
Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan "bedelli askerlik gündemimizde" açıklaması.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
İstanbul
Bulutlu
Bugün
25 / 20 °C
Parçalı bulutlu
Pazartesi
25 / 20 °C
Gök gürültülü sağanak yağış
Salı
26 / 21 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Çorbanızı kısık ateşte pişirerek lezzetini artırabilirsiniz. Pişirme esnasında çorbanıza ekleyeceğiniz su mutlaka sıcak olsun. Çorbalarınızda tuzu fazla kaçırırsanız bir patatesin kabuklarını soyun ve dörde bölerek çorbanın içine atın. Patatesler yumuşa

Çorba Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları
Resüller, Nebiler miras bırakmaz, onların bıraktıkları, sadakadır

Hz. Muhammed
Sümüklüböceklerin dört tane burnu vardır.

CANLILARI TANIYALIM
1992 Karadeniz Ekonomik İşbirliği toplantısı İstanbul´da yapıldı. Anlaşmayı Başbakan Süleyman Demirel´in mi; cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın mı imzalayacağı sorun yarattı. Özal toplantıyı terk etti.