Emniyet Müdüründen Dünya´ya FETÖ Dersi
Dostlarımız darbecilerle işbirliği yapıyor
Tarih: 21.7.2019 12:17:48/ 203okunma / 0yorum

 

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan İstanbul´da bulunan yabancı polis irtibat görevlileri ile buluşup FETÖ´yü anlattı ve örgüte destek veren ülkelere sitem etti.

DOST ÜLKELER DESTEK SAĞLIYOR

Mustafa Çalışkan, "Biz bütün dost ülkelere şunu net bir şekilde söylemek istiyoruz; bizim ülkemizde yapılan bu iş sıradan bir darbe, sıradan bir askeri kalkışma bir cemaatin bir örgütün bir iş değil, biz o gece darbe gecesi Büyükada´da hazırlık yapıp canlı yayına bağlanmak için bekleyen başka ülke insanlarını biliyoruz. Şundan çok mustarip ve üzgünüz, bu örgütün yöneticileri, destekleyenler, para sağlayanlar, iletişimine yardımcı olanlar, ülkelerinde okul açılmasına izin verenler bizim dost ülke olarak kabul ettiğimiz, müttefik olarak gördüğümüz, tarihi ilişkilerimizin olduğu ülkeler" dedi.

"TÜRKİYE SİZİN DARBECİLERİNİZİ KORUSA…"

Çalışkan, "Bu yaşadığımız olay İstanbul´da Ankara´da yaşanan olay dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşansaydı yine ülke ismi vermeden söylüyorum bu ülkede yaşayan insanlar, sizler ne düşünürdünüz. Daha da kötüsü bu işle alakalı insanlar Türkiye´de yaşasa Türk devleti de bunları korusa sizin taleplerinize Hayır dese iade etmese ne düşünürdünüz?" diye sordu.

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan İstanbul´da bulunan yabancı irtibat görevlileri ile bir araya gelip FETÖ tehlikesini anlattı.

19 ÜLKEDEN 24 TEMSİLCİ

Baltalimanı Polis Evi´nde gerçekleşen buluşma, 15 Temmuz girişiminin ve örgütün, yabancılar tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya; ABD, Belçika, Fas, Fransa, Güney Kore, Hollanda, İngiltere, İspanya, İtalya, Kanada, Japonya, Kazakistan, İsveç, Danimarka, Norveç, İzlanda, Finlandiya, Rusya ve Tunus ülkelerinin İstanbul´daki Polis İrtibat Görevlileri/Konsolosluk çalışanları olmak üzere toplam 19 ülkeden 24 temsilci katıldı.

Toplantıda Mustafa Çalışkan,15 Temmuz 2016 günü başlayan hain darbe girişimi ve FETÖ ´nün yapılanması ve bu örgütün yurtdışı bağlantıları ile ilgili bir sunum yaptı.

15 Temmuz kalkışma gecesine ait bazı görüntülerin sinevizyonda gösterimi ile sunumuna başlayan Çalışkan, "Burada bu örgüte destek veren, bu örgütü tam olarak anlamış olan veya bizim tam olarak anlatamadığımız ülkelere ipuçları vermek istiyorum" dedi.

"KURŞUNLARIN ALTINDA, TANK ATIŞLARININ ALTINDA…"

15 Temmuz gecesini kurşunların ve tank atışlarının altında yaşadığını kaydeden Mustafa Çalışkan, "Bu olayı şöyle düşünmeyin, bir hazırlığımız var, kameraların veyahut televizyonların başına geçip bizim bu olayı sevk ve idare ettiğimizi düşünmeyin. Bu işin sevk ve İdaresini yapan kişi olarak akşam 22.00´dan sabah 08.00´a kadar köprüde kurşunların altında tank artışlarının helikopter saldırıların altında yapılan sevk ve idaredir" diye konuştu.

"Bu örgütü dini bir yapı, dini bir örgüt olarak almayın bu örgüt amacı için amacına ulaşmak için her şeyi mubah sayan dini de bu işte kullanan bir örgüttür" diyen Çalışkan şöyle devam etti:

"Bu örgütün ne kadar geniş bir örgüt olduğunu anlatmak için bazı rakamlar vereceğim. Ülkemizdeki demokratik ortamdan faydalanarak binlerce okul, yurt, dershane gibi yerler açtılar. Yine yüzlerce binlerce şirketler kurdular, yöneticilerimizin, hükümetimizin, iktidarın dine karşı toleranslı davranmasını istismar ettiler bu ortamda, bu iklimde devletin bütün kurumlarına elemanlarını yerleştirdiler dünyanın birçok ülkesinde özel koruma gördüler destek gördüler. Biz bunların tamamını çok iyi biliyoruz. Bahsettiğimiz ülkeler bizim dost ülkelerimiz. Örnek veriyorum, bu yaşadığımız olay İstanbul´da Ankara´da yaşanan olay dünyanın herhangi bir ülkesinde yaşansaydı yine ülke ismi vermeden söylüyorum bu ülkede yaşayan insanlar, sizler ne düşünürdünüz. Daha da kötüsü bu işle alakalı insanlar Türkiye´de yaşasa Türk devleti de bunları korusa sizin taleplerinize Hayır dese iade etmese ne düşünürdünüz. Bakın şu anda dünyanın 100´e yakın ülkesinde hala bu örgütün net bir şekilde bizim açımızdan terör örgütü olduğunu kabul ettiğimiz ve ispat ettiğimiz bu olayları yapan örgütün 100´e yakın ülkede hala okulları bulunuyor."

15 TEMMUZ ÖNCESİNDE TERÖR SALDIRILARI

2016´da 15 Temmuz girişimi öncesinde bazı terör saldırıları ile darbenin altyapısının oluşturulduğunu kaydeden Çalışkan, "Bu terör sağanağına ve terör saldırılarını durdurulması için o saatte de bu saatte de çok emek verdik, demokratik ortamda insanları rahatsız etmeden terör örgütlerine karşı sayısız operasyonlar yaptık. Öyle sistemler kurduk ki bir günde 150.000 insanın kontrolünü yapacak yılda 48 milyon insanın kontrolünü yapacak bir network oluşturduk. Ancak dış destekli terör örgütlerine karşı ne kadar tedbir alırsanız alın desteği olduğu sürece bir şekilde bir kaçak yakalayıp saldırabiliyorlar. Bu saldırıların tamamen amacı insanları darbeyi hazırlamaktı" şeklinde konuştu.

Bu darbenin savuşturulmasında en önemli şahsiyetin Cumhurbaşkanı olduğunu kaydeden Çalışkan şöyle konuştu: Bu darbenin başarılı bir şekilde durdurulmasını sağlayan kişi, lider Cumhurbaşkanımızdır. Ordularınızı yönetebilirsiniz, emrinizdeki Polis kuvvetlerine talimatlar verebilirsiniz ama milleti yönetmek çok ayrı bir şeydir. Millet derken en düşük rakamla 3-5 milyonluk bir insanı yönetmekten bahsediyorum. Bir talimatla 3-5 milyon insanı sokağa çıkarıyorsunuz belki daha fazla. Bu riski alacak lider dünyada sayılıdır. Onun tavrı, onun duruşu hem halkı hem Polis teşkilatını hem de diğer kurumları ayakta tutmuştur."

"ÜLKEYE, EKONOMİYE, SİYASETE CİDDİ ZARARLAR VERDİ"

Bu darbeye kalkışan örgütün 251 Türk vatandaşını öldürdüğünü, 2220 üzerinde Türk vatandaşını ise yaraladığını kaydeden İstanbul Emniyet Müdürü, "Ülkeye çok ciddi zararlar vermiş ekonomiye, siyasete birçok yere ciddi zararları vermiş bu insanların hiç birisi mahkemelerde biz pişman olduk demiyorlar. Bunu iki şekilde açıklayabiliriz birincisi bu örgüt gerçekten çok kötü bir örgüt, çok sıkıntılı bir örgüt ve direniyorlar ama ikinci önemli kısım şu hala dış desteği fazlasıyla görüyorlar bazı ülkeler bu insanlara böyle davranmaları ile ilgili destek veriyorlar. Şöyle düşünün bir katil dünyanın her tarafında bir katil bilinçli ya da bilinçsiz kazara veya normal olarak birisini öldürdüğünde bir süre sonra pişman oluyor. Bir süre sonra düşmanı dahi öldürmüş olsa pişman olur. 251 masum vatandaşı öldürmüşler, 2200´den fazla masum insanı yaralamışlar ve biz pişmanız demiyorlar. Böyle bir insan profili incelenmeye araştırılmaya mercek altına alınmaya değer" dedi.

15 Temmuz´un sıradan bir saldırı olmadığını kaydeden Mustafa Çalışkan, "Biz bunu çok iyi biliyoruz bunun arkasında kimlerin olduğunu da çok net biliyoruz. Delilli bir şekilde bunları ilgili yerlere, ilgili ülkelere iletiyoruz. Bu darbenin içinde kim varsa bunların detaylı bilgilerine sahibiz. Biz bütün dost ülkelere şunu net bir şekilde söylemek istiyoruz; bizim ülkemizde yapılan bu iş sıradan bir darbe, sıradan bir askeri kalkışma bir cemaatin bir örgütün bir iş değil, biz o gece darbe gecesi Büyükada´da hazırlık yapıp canlı yayına bağlanmak için bekleyen başka ülke insanlarını biliyoruz. Şundan çok mustarip ve üzgünüz bu örgütün yöneticileri, destekleyenler, para sağlayanlar, iletişimine yardımcı olanlar, ülkelerinde okul açılmasına izin verenler bizim dost ülke olarak kabul ettiğimiz, müttefik olarak gördüğümüz, tarihi ilişkilerimizin olduğu ülkeler" ifadelerini kullandı.

 Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Emniyet Müdüründen Dünya FETÖ Dersi
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK, 406´sı Engelli ve 330´u Eski Hükümlü Olmak Üzere 3000 işçi alacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ´Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9 bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız.´ dedi.
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İstanbul Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR, bin 78 büro personeli, bin 141 İMD olak üzere toplam 2 bin 219 sözleşmeli personel alacak.
KTÜ 15 Personel Alacak
KTÜ 15 Personel Alacak
Karadeniz Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Adli Tıp Kurumu sözleşmeli 200 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı binlerce personel almak için ilana çıktı
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
O üniversite 149´u hemşire toplam 191 sağlık personeli alacak!
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç idaresi personel alımı için ilana çıktı.
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞRA TEŞKİLATINDA
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı, 20 ilde, proje kapsamında 155 personel alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanı yayınladı
TÜM İLANLAR
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Unların bozulmasına gelince: bunlarda cinslerine göre dört ilâ on ay içinde bozulma ve kesilme belirtileri görülür. Unların bozulma ve kesilme belirtileri, bunlarda bir kokunun belirmesi, kesik bir durum alması, açımasıyle anlaşılır.

HAMUR İŞLERİ
Aşk; bir bakıma sobaya dokunmak gibidir. Bir defa yanarsın, İzi kalır. Sonra bir daha dokunmazsın sadece yanına yaklaşırsın...(s akın)

S.AKIN
Bir çift ayakta 250,000 terbezi vardir

İNSAN VÜCUDU
2011 Van´da 7.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.