Erdoğan´dan 28 Şubat Madurlarına Müjde
28 Şubat madurlarına iade-i itibar geliyor
Tarih: 3.3.2018 08:31:23/ 188okunma / 0yorum

 

Cumhurbaşkanı, 28 Şubat döneminde cezaevine atılan insanların mağduriyetinin giderilmesi ve iade-i itibarları için çalışma yapıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin operasyonunda da bir kez daha kararlılık mesajı vererek “Oradaki mücadeleyi, kararlı bir şekilde sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Teröristlere yaptıklarını misliyle ödeteceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika turunun Senegal ayağında medya yöneticilerinin gündemdeki konularla ilgili sorularını cevaplandırdı.

28 Şubat döneminde kumpaslarının mağduru olan insanların özgürlüklerine kavuşmaları veya iade-i itibarlarının sağlanması için yeniden yargılama gibi bir süreç başlayacak mı?
Bu konu ile ilgili Adalet Bakanlığının yaptığı bir çalışma var. Ama bu ne zaman neticelenir, bu tabii ki yargı meselesi. Bunu şu an benim söylemem mümkün değil. Ama biz arkadaşlarımıza, ‘Bu konuda adaletin tecellisi için bir yasal çalışma yapın´ dedik. Şu anda Adalet Bakanlığında böyle bir çalışmayı arkadaşlarımız yürütüyorlar.

ABD´nin Ankara maslahatgüzarı ‘YPG´yi Menbiç´ten çekeceğiz, YPG´yi müttefik olarak görmüyoruz, verdiğimiz sözlere bağlıyız´ diyor. Değerlendirmenizi alabilir miyiz?
ABD´liler, ta Obama döneminden beri bizlere, Menbiç´te kalmayacaklarını, oraya girmiş olanları çıkaracaklarını, Fırat´ın doğusuna çekeceklerini söylüyorlar. Trump ve ekibi de aynı şeyi söylüyor. Ama sözler henüz fiiliyata yansımış değil. Rex Tillerson geldiğinde, ‘Çıkaralım onları. Menbiç´in yarısında güvenlik sizde, yarısında bizde olsun´ dedi. Cevaben, ‘Ne sizde olsun güvenlik, ne de bizde! Menbiç oranın gerçek sakinlerinin olmalı´ dedim. ABD´lilerin kastettikleri, kentin asli sakini olan Arapların yerlerine yerleşmelerini sağlama amacıyla, Menbiç´in güvenliğini beraberce sağlamak ise bu elbette yapılabilir. Dediğim gibi biz, sözlerin fiiliyata yansıdığını görmek istiyoruz.

Putin ‘Erdoğan sayesinde Doğu Guta´daki siviller tahliye edilebildi´ dedi. Bu, Doğu Guta, İdlib veya başka noktalarda sivillerin tahliyesi için beraber çalışılmaya devam edilecek anlamına gelir mi?
Doğu Guta ve İdlib ile ilgili Sayın Putin´i aradım. ‘Tahliye edilenleri biz alalım ülkemizdeki hastanelerimizde bunların tedavilerini yaptıralım´ dedim. O da buna olumlu bir yaklaşım gösterdi. Ama bu isteğimizle ilgili maalesef bir mesafe katedilemedi. Çocukların ve kadınların tahliye edilerek Şam´a gönderildiklerine dair haberler var. Ama Şam´a gönderilmiş olmaları, ejderhaya teslim edilmeleri anlamına gelir.

Afrin´de olumlu yaklaşıp sessiz kalan Rusya, İdlib´de bizi rahatsız edecek bir teklifle karşımıza gelebilir mi?
Afrin olayında Rusya´yla bir sıkıntımız yok. İdlib´te gözlem noktaları oluşturma sürecimiz de devam ediyor. Şu ana kadar 8 gözlem noktası oluşturduk. Soçi´deki üçlü zirvenin benzerini İstanbul´da yapacağız. Bu ve benzeri konuları orada da değerlendirme imkânımız olacaktır.

S-400 alımı nedeniyle ABD´den yaptırım risk var mı? Böyle bir risk olursa Türkiye silah sistemlerini alma kararını gözden geçirir mi?
Bizden söz bir kere çıkar iş biter. Ruslarla o konuda anlaşmış olduğumuz için o iş artık bitmiştir. S-300 alan Yunanistan´a yaptırım mı uygulandı? Kaldı ki ülkemizin güvenliği ile ilgili meselelerde kimden ne alacağımızı başkalarına soracak değiliz.

AKDENİZ´DE SONDAJ BERABER YAPILMALI

Macron´la olan telefon görüşmenizde Kıbrıs konusu da gündeme gelmiş. Konuyu hangi çerçevede konuştuğunuzu bizimle paylaşabilir misiniz?
Kıbrıs ve münhasır ekonomik bölge konusunda bizim daha yumuşak davranmamızı istiyor. Ben de kendisine bizim uluslararası hukuka uygun davrandığımızı anlattım. Orada bulunacak petrol ve doğalgazda, Kıbrıs´ın kuzeyinin de güneyinin de hakkı var. Bu noktada birilerinin tek taraflı hareket etmesini kabul edemeyiz. Anastasiadis dürüst davranmak istiyorsa yapması gereken bir şey var: Arama çalışmalarının kime nasıl yaptırılacağını Kıbrıs´ın kuzeyiyle müzakere ile belirlemek. Sondaj beraber yapılmalı, çıkacak ürün de beraberce paylaşılmalı.

Sondaj konusunda bir ‘de facto´ durum oluşturmaya çalışıyorlar. Tartışmaların sürdüğü bu süreçte Türkiye de bir sondaj gemisini envanterine kattı. Yakın vadede Türkiye´nin bir arama çalışması söz konusu olabilir mi?
Tabii ki olabilir, bu gemi bunun için alındı. Geminin alınması birinci derecede Rum kesimini rahatsız etti. O bölgede KKTC´nin ve Türkiye´nin rızası olmaksızın bir adım atılamaz. ENİ hadisesinde bu görüldü. Yarın Fransa belki Total ile yapmak isteyecek bu işi. ABD belki Exxon ile yapmak isteyecek. Ama KKTC´nin ve Türkiye´nin uluslararası hukuktan kaynaklarından haklarının çiğnenmesine fırsat vermemiz elbette mümkün değildir.

Türkiye´de FETÖ ile mücadele Afrin meselesinden sonra sekteye mi uğradı? Yürüyor mu? Yine 39 asker tutuklandı. Muhalefet bir yandan 2019´da mağdur siyaseti yapmaya hazırlanıyor. Bunların kökü ne zaman kazınacak?
Bu öyle süre verilebilecek bir konu değil. Mücadele devam ediyor. Yargılama neticesinde verilmeye başlamış cezalar var. Müebbete mahkûm olanlar var, bakıyorsunuz, 20, 30, 15 yıl mahkûm olanlar var. Süre veremeyiz ama yapmamız gereken, mücadeleyi kararlı biçimde sürdürmektir. Kovalamaya devam edeceğiz.

"AFRİKA´DA VARLIĞIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrika turunun son durağı olan Mali´deydi. Erdoğan, Uluslararası Bamako Senou Havalimanı´nda, Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Boubacar Keita tarafından törenle karşılandı. İki lider, eşleri Emine Hanım ve Aminata Keita ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Erdoğan ve Keita daha sonra baş başa görüştü, ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan terörle mücadeleye vurgu yaparak şunları söyledi:
Terörün dini, dili, etnik aidiyeti ve kimliği yoktur. Her kim eli kanlı çeteleri, belli bir din ya da etnik kimlikle özdeş hale getiriyorsa o, teröristin ekmeğine yağ sürüyor demektir. Batı´nın terör karşısındaki vurdumduymazlığını bütün dünya izliyor.
Suriye´de son aldığım haberle de 2.348 teröristi etkisiz hale getirdik. Bütün teröristleri bölgeden temizleyene kadar bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Asla durmak yok, yola devam edeceğiz.
İnşallah Afrika kıtasındaki varlığımızı daha da güçlendireceğiz.
(Metrobüs önerisi): Burada toplu taşıma yok. ´Peki burada metrobüs sistemine girmeye nasıl bakarsınız?´ dedim. ´Ben bunu İstanbul´da gördüm, çok beğendim´ dediler. Hemen biz Türkiye´deki firmalarımızla telefonlaşarak irtibatlarımızı kurduk. Önümüzdeki hafta buraya gelerek kendileriyle görüşecekler,
Şahsıma devlet nişanı takdim etmeleri beni çok onurlandırdı. Bunu milletim adına kabul ettim.

O BİZİM LİDERİMİZ
Mali Cumhurbaşkanı Keita de, "Erdoğan´ın, İslam ülkelerinin kalkınmasına ve refahının artırılmasına büyük önem verdiğini biliyoruz. İslam dünyasında kendi sesini duyuracak bir lidere ihtiyaç vardı. Bu ses artık duyuluyor. Biz de kendisinin yanındayız" dedi.

KÂR DEĞİL FAİZ SÖMÜRÜSÜ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kredi faizlerinin yüksekliği konusunda sık sık uyarılar yapıyorsunuz. Kredi faizlerinin düşmesi için bankaları yönlendirici adım atılması söz konusu mu? Neler yapılabilir? sorusu üzerine, “Faiz meselesinde devlet bankaları ve danışmanlarımla bir çalışma yaptık. O çalışmanın ardından Sayın Başbakan da bir çalışma yaptı ve arkadaşlarımıza bir süre verdi. Onlar bir çalışma yapacaklar. Akabinde de benim başkanlığımda bu konuyu müzakere etmek üzere tekrar bir araya geleceğiz” dedi. Erdoğan, “Yüksek faiz uygulaması ile ülkemizde yatırımı teşvik edemeyiz, yatırımı teşvik edemediğimiz zaman da istihdamı artıramayız. En büyük sıkıntı burada geliyor. Bakıyorsunuz bir banka 2,7 milyar kâr ettiklerinden söz ediyor. Öbürü şu kadar kâr ettim diyor. Hâlbuki kâr dedikleri, faiz sayesinde yaptıkları sömürüden ibaret. Hiçbirisi ‘Biz yatırımcıyı teşvik edelim de sürümden kazanalım´ derdinde değil. Bu ülkede yatırıma destekte elimizdeki bu imkânları onlarla paylaşmak suretiyle ülkenin kalkınmasına yardımcı olalım diye de bir dertleri yok. Bu finans sektörü böyle bir sektör” diye konuştu
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Erdoğan Şubat Madurlarına Müjde
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Kaşıkçı Ne Biliyordu? Neden Susturuldu?
Kaşıkçı Ne Biliyordu? Neden Susturuldu?
New York Times (NYT) gazetesi yayın kurulu, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı´nin İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülmesiyle ilgili bir yazı kaleme aldı..
Kaşıkçı´nın Cesedine Ne Oldu?
Kaşıkçı´nın Cesedine Ne Oldu?
Gazeteci Cemal Kaşıkçı´nın öldürüldüğü kabul edildi ama cesedi nerede sorusuna cevap bekleniyor.
Danıştay´ın Öğrenci Andı Kararına Ak Parti´den Tepki
Danıştay´ın Öğrenci Andı Kararına Ak Parti´den Tepki
Danıştay´ın ´öğrenci andı´ kararına AK Parti´den tepki: Yasalar çiğnendi
Akdeniz´de Türk Gemisine Taciz
Akdeniz´de Türk Gemisine Taciz
Türk gemisini taciz eden Yunan fırkateynine müdahale
Dilipak´dan Ak Parti´ye FETÖ´cü Aday Uyarısı
Dilipak´dan Ak Parti´ye FETÖ´cü Aday Uyarısı
Akit yazarı Abdurrahman Dilipak bugün FETÖ´yle ilgili ilginç bir yazı kaleme aldı
Konsoloslukta Kutu Kutu Delil Bulundu
Konsoloslukta Kutu Kutu Delil Bulundu
Konsoloslukta arama bitti! Polislerin üzerinde kırmızı lekeler
İşte Erdoğan´lı Şöhretler Karmasının Kadrosu
İşte Erdoğan´lı Şöhretler Karmasının Kadrosu
"Şöhretler Karması"nın kadrosu belli oldu
Suudi Konsolos Türkiye´yi Terketti
Suudi Konsolos Türkiye´yi Terketti
Konutu aranacak olan Suudi konsolos ülkesine döndü
2019´da Hangi Parti Ne Kadar Oy Alır?İşte Son Anket
2019´da Hangi Parti Ne Kadar Oy Alır?İşte Son Anket
Son yerel seçim anketi ORC´den geldi hangi parti kaç oy alacak?
Erdoğan Festivalde Sahada Şov Yapacak
Erdoğan Festivalde Sahada Şov Yapacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan sahaya çıkıyor
259 Muhtar Görevden Uzaklaştırıldı
259 Muhtar Görevden Uzaklaştırıldı
İçişleri Bakanlığı duyurdu! 259 köy ve mahalle muhtarı görevden uzaklaştırıldı
Suudi Gazeteci Kendi İnfazını Kaydetti İddiası
Suudi Gazeteci Kendi İnfazını Kaydetti İddiası
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı akıllı saatiyle infazını kaydetti
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK 3000 İşçi Alacak
KYK, 406´sı Engelli ve 330´u Eski Hükümlü Olmak Üzere 3000 işçi alacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet´e 9 bin 500 kişi alınacak
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, ´Geçtiğimiz 6 ay öncesinde 3 bin Kuran kursu öğreticisi aldık. 6 bin imam aldık, 500 müezzin aldık. 9 bin 500 kişi. İnşallah önümüzdeki aylarda bir 9 bin 500 kişiyi daha kadrolarımıza katmış olacağız.´ dedi.
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İstanbul Eyüpsultan Belediyesi 25 zabıta memuru alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR 2 Bin 219 Personel Alacak
İŞKUR, bin 78 büro personeli, bin 141 İMD olak üzere toplam 2 bin 219 sözleşmeli personel alacak.
KTÜ 15 Personel Alacak
KTÜ 15 Personel Alacak
Karadeniz Teknik Üniversitesi 15 Akademik Personel Alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Sözleşmeli 200 personel alacak
Adli Tıp Kurumu sözleşmeli 200 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı 14 bin 444 personel alacak
Adalet Bakanlığı binlerce personel almak için ilana çıktı
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
Uludağ Üniversitesi Eleman Alacak
O üniversite 149´u hemşire toplam 191 sağlık personeli alacak!
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç İdaresi Genel Müdürlüğü 335 Sözleşmeli Personel Alacak
Göç idaresi personel alımı için ilana çıktı.
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
Tarım İşletmeleri sözleşmeli 150 personel alacak
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TAŞRA TEŞKİLATINDA
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı 155 Personel Alacak
Aile Bakanlığı, 20 ilde, proje kapsamında 155 personel alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Kara Kuvvetleri Uzman Erbaş Alacak
Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı Uzman Erbaş alım ilanı yayınladı
TÜM İLANLAR
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul
Sağanak
Bugün
19 / 15 °C
Sağanak
Pazar
18 / 14 °C
Parçalı bulutlu
Pazartesi
19 / 13 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Eğer örtünüzün üzerine meyve suyu döküldüyse vakit kaybetmeden meyve suyu dökülen alana tuz serpin. İlk yıkamanızda meyve suyunun çıktığını göreceksiniz.

MEYVE SUYU DÖKÜLEN ÖRTÜ NASIL TEMİZLENİR?
Affetmek, zaferin zekâtıdır.

Hz. Muhammed
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
2008 Ergenekon davası´nın ilk duruşması Silivri Cezaevi içindeki Adliye´de görülmeye başlandı.