Lise,Önlisans,Lisans Mezunu Memur Alımı

Lise, Önlisans, Lisans Mezunu Kadrolu Memur Alımları için Takvim Bekleniyor

17.1.2017 22:10:36

 

KPSS puanlarıyla lise, önlisans, lisans düzeyinden kadrolu memur atamaları için KPSS 2017 atama takvimi DPB tarafından bu ay açıklanacak.

Dikkat! Kadrolu Memur Alımları için Atama Takvimi Bu Ay Açıklanıyor

Kamu personeli olma hayali kuran adaylar  2017 Yılı merkezi atama takvimi açıklamasını bekliyor.  2016 Yılının son merkezi atamasında açılan kadro sayısı ve 2017 yılında açılacak olan kadroların yetersizliği memur adaylarında hayal kırıklığı yaratsa da , can çıkmayan yerden ümit kesilmez ata sözümüz geçerliliğini koruyor. Memur adayları 2017 yılında hangi tarihlerde merkezi atama tercihlerinin alınacağını merakla bekliyor. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılı memur atamalarıyla ilgili takvimin kısa süre içerisinde DPB tarafından yayımlanacağı açıklamasını yapmış ve ocak ayını işaret etmişti . Devlet Personel Başkanlığı´nın 2017 Ocak ayı sona ermeden merkezi atamalarla ilgili takvimi yayımlaması bekleniyor. 2017 yılında 60 bin kamu personeli alımı yapılacak. Bu alımların büyük bir kısmının sözleşmeli personel statüsünde yapılacağı öğrenilirken, 5 bin kadar kadrolu alım yapılabileceği söyleniyor. Yine de net rakam bakanlar kurulu toplantıları sonrasında bakanlıklar , maliye bakanlığı, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı arasında yapılacak görüşmeler sonucunda netleşecek.

 Tüm bunların yanı sıra aslında hangi bakanlıkların diğerlerine oranla daha fazla alım yapacağı biliniyor.2017 Yılında İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı en çok kamu personeli yapacak bakanlıklar olarak açıklanmıştı. Diğer bakanlıkların ne kadar personel alımı yapacağıysa belirttiğimiz gibi Maliye Bakanlığı ile yapılacak görüşmeler sonucunda netleşecek. Kamu personeli alım haberleri cep telefonunuza ücretsiz gelsin istiyorsanız mobil uygulamamızı indirebilirsiniz.
Anahtar Kelimeler: Lise,Önlisans,Lisans, Mezunu, Memur, Alımı
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:27 08:14 13:09 15:29 17:47 19:21
İstanbul
Sağanak
Bugün
16 / 13 °C
Sağanak
Cumartesi
16 / 10 °C
Sağanak
Pazar
10 / 7 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ev işleri sırasında ufak tefek kazalar olabilir. Mesela bir vazo, su bardağı vs. cam ürünleri kırıldığında, kırık cam parçalarını pamuk yardımı ile toplayınız. Cam kırıkların oluştuğu bölgeyi bir parça ıslatılmış pamuk ile siliniz, cam kırıkları ıslak pamuğa yapışacaktır.

Cam kırıklarını toplama;
Dünyada bir garip veya bir yolcuymuş gibi yaşa

Hz. Muhammed
Dünyanın en kısa uluslararası köprüsü Kanada ile ABD´yi birbirine bağlayan 10 metrelik köprüdür.

10 METRELİK KÖPRÜ
1986 Olimpiyat şampiyonu halterci Naim Süleymanoğlu, Türk vatandaşı oldu.