SGK 50 müfettiş yardımcısı alacak

Boş bulunan 50 müfettiş yardımcısı kadrosuna yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre atama yapılacak.

26.12.2017 08:22:50

Sosyal Güvenlik Kurumunda (SGK) boş bulunan 50 müfettiş Yardımcısı kadrosu için yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre personel alınacak. 

Resmi Gazete´de yayımlanan ilana göre, 657 sayılı Devlet Memurları  Kanunu´nun 48´inci maddesinde yazılı nitelikleri taşıyanlar, sınavın yapılacağı  2018 yılı ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olanlar, en  az 4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler,  iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara  denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilmiş yurt içi ve yurt dışındaki  yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar ile ÖSYM tarafından 2017 yılında  yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS); KPSSP22 veya KPSSP48 puan  türlerinin birinden 80 ve üzerinde puan alanlar ve müracaat eden adaylar arasında  en yüksek puanlı 250 kişi içinde bulunanlar sınava katılmaya hak kazanacak.

Adaylar SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığından ya da "www.sgk.gov.tr"  sitesinden temin edebilecekleri "Aday Başvuru Formu" ile şahsen veya posta ile  başvuruda bulunabilecek. Posta ile yapılacak başvurularda evrakın 9 Şubat 2018  günü mesai bitiminden önce "SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı Simon Bolivar  Caddesi No: 23 Çankaya/Ankara" adresine ulaştırılması gerekiyor.

Başvuru formunu dolduran adayların beraberinde iki fotoğraf, KPSS  sonuç belgesi, diploma veya bitirme belgesinin aslı veya onaylı suretini  ulaştırmaları isteniyor.

Postadaki gecikmeler ya da eksik belgeler ile yapılan başvurular  dikkate alınmayacak.

Sınav ve değerlendirme süreci

Sınava girecek adaylara Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca, sınav  zamanı ve yerini belirten fotoğraflı "Sınav Giriş Belgesi" adayların adreslerine  posta ile gönderilecek. Sınava girecek adaylar, sınav esnasında, bu belgenin yanı  sıra kimlik tespitinde kullanılmak üzere, resmi makamlarca verilmiş geçerli bir  kimlik belgesi bulundurmak zorunda olacak. Sınava katılabilme şartlarını  taşımayanlara sınav giriş belgesi gönderilmeyecek.

Yazılı sınav sonuçları ile yazılı sınavı kazananları, başarı sırasını  ve sözlü sınavın yerini, gününü ve saatini gösterir liste kurumun internet  sitesinde yayımlanmak suretiyle açıklanacak.

Yazılı sınavlar, kompozisyon dışında test usulüyle yapılacak.  Sınavlarda başarılı sayılmak için SGK Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı  Yönetmeliğinin 29, 32 ve 33´üncü maddelerinde asgari olarak öngörülen puanları  almak gerekiyor.

İlanda, giriş sınavını kazanan adaylardan istenilecek belgelerin  ayrıca duyurulacağı, gerçeğe aykırı beyanda bulunanların sınavının geçersiz  sayılarak atamalarının yapılmayacağı, atamaları yapılmış olsa dahi iptal  edileceği belirtildi.

Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen kişiler  hakkında Türk Ceza Kanunu´nun ilgili hükümleri uygulanmak üzere Cumhuriyet  Savcılığına suç duyurusunda bulunulacağı kaydedildi.

 
 Anahtar Kelimeler: SGK, 50, müfettiş, yardımcısı, alacak
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 30 uzman yardımcısı alacak
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 30 uzman yardımcısı alacak
Gençlik ve Spor Bakanlığı uzman yardımcısı için ilan yayınladı
50 bin yazılımcı alınacak
50 bin yazılımcı alınacak
Siber güvenlik, mobil sağlık, nesnelerin interneti, bulut çözümleme, akıllı şehircilik gibi alanlarda yazılım yapacak tecrübeli, tecrübesiz 50 bin kişi aranıyor.
Adalet Bakanlığı Kontrolör alacak
Adalet Bakanlığı Kontrolör alacak
Bakanlıktan açıklama şu şekilde
Diyanet 9 bin 500 personel alacak
Diyanet 9 bin 500 personel alacak
Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alacak
TSK 43 bin personel alımı yapacak
TSK 43 bin personel alımı yapacak
Türk Silahlı Kuvvetleri, 15 Temmuz´daki hain kalkışma sonrası ihraçlarla oluşan personel açığını, 2018´de yapacağı alımlarla kapatacak.
788 Akademisyen Alınacak
788 Akademisyen Alınacak
65 Devlet üniversitesine 788 akademisyen alınıyor!
Dışişleri Bakanlığı, sözleşmeli personel alım ilanı
Dışişleri Bakanlığı, sözleşmeli personel alım ilanı
Dışişleri Bakanlığı, sözleşmeli 10 şoför alacak.
SGK, 50 müfettiş yardımcısı alacak
SGK, 50 müfettiş yardımcısı alacak
Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanı Mustafa Apaydın, Twitter´dan yaptığı açıklamaya göre SGK 50 müfettiş yardımcısı alacak.
TCDD 295 işçi alacak
TCDD 295 işçi alacak
TCDD Daimi işçi alacağını duyurdu
Yüksek Seçim Kurulu 715 Personel Alacak
Yüksek Seçim Kurulu 715 Personel Alacak
TBMM´de bu hafta içinde Yüksek Seçim Kurulu´nun (YSK) teşkilat yapısında değişiklik öngören teklif görüşülecek
THY Kabin Memuru Alım İlanı
THY Kabin Memuru Alım İlanı
Türk Hava Yolları A.O.´da Kabin Memuru Olarak Görev Yapacak Tecrübeli Bay / Bayan Çalışma Arkadaşları Arıyoruz.
60 Uzman Yardımcıs Alınacak
60 Uzman Yardımcıs Alınacak
BDDK 69 uzman yardımcısı alacak
TÜM İLANLAR
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:34 08:20 13:17 15:37 17:55 19:29
İstanbul
Bulutlu
Bugün
12 / 5 °C
Fırtına
Cumartesi
13 / 9 °C
Fırtına
Pazar
11 / 4 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Balığı derin dondurucuya kaldırmadan önce içine limon sıkılırsa çözüldüğünde kokusu daha az olur.

BALIĞI SAKLARKEN
Gazabını yutucu, sır saklayıcı, ayıp örtücü ol…

Hacı Bektaşı Veli
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
1961 Yassıada duruşmaları devam ediyor; İpar Davası sanıkları Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan, Medeni Berk, Hayrettin Erkmen ve armatör Ali İpar mahkûm oldular.