Başbakan R.T. Erdoğan'a ithafen..
Tarih: 24.3.2014 00:00:00 / 177okunma / 0yorum
Nuran KESEN


  Ben seni hiçbir zaman çok sevmedim, alkışlamadım. Hatta sana duyulan o garip sevgiyi anlamlandıramadım. Seni sevenleri, senden umarsızca nefret edenleri izledim uzun süre. Hepsinin kendi pencerelerinden ne kadar haklı, ne kadar kör olduğunu gördüm. Bir evlat, bir baba, bir lider, bir insan olarak her zaman seni merakla izledim, izlemeye çalıştım. Seni sevmeyi bilmiyor iken senden nefret etme nedenlerini incelemeye başladım. İzledikçe gördüklerim anlamsız ve mana dışı geldi anlam bilgime çünkü her yapılan icraatın ve fiiliyatın bir anlam ve manası olmalıydı benim bildiğim kadarı ile.
  Eğer; senden nefret etseydim ‘ben idealist bir insanım’ deseydim kendime karşı gerçek anlamda samimi olsaydım senin ve yol arkadaşlarının yaptığı projelere hayatımda asla yer vermezdim çünkü ben idealist ve sözünün arkasında duran biriyim derdim.  
 Senin yapımını desteklediğin ve açılışını yaptığın statta maç izlemeye sizin yaptığınız metro hattı ile gidip birde oradaki suçsuz ve tarafsız insanları hakaret küfür ve psikolojik tacizle rahatsız ederek gitmezdim. Ben taraftarım her şeye vardır hakkım deme hadsizliğini gösterecek kadar hatsız olsam da.
Sen atalarından kalan bir hayali denizi alttan geçmeyi hayallerin arasına alıp üstelik birde gerçekleştirip bana bu imkanı sunsan da o denizi asla alttan geçmezdim. Senin zihniyetini sevmeyen dedelerim gibi eski usulü kullanmaya devam ederdim. Çünkü bu benim asla kabul etmediğim senin dedelerinin ve senin hayalinde. Metrobüse, metro'ya binip sen yasak ettiğin için içip içip kafayı bulup yine sana küfür hakaret aşağılamalar ile seyahat etmezdim. Çocuğumu okula gönderirken senin ekibinin dağıttığı kitapları aldırmazdım.Birde akıllı tahta ve tablet bilgisayarı hiç kullandırmazdım, senin zihniyetin ve teknoloji haddinizi bilin derdi büyüklerim. Sen yokken tebeşir ve kara tahta bize yeterde artar der çocuklarımı onlarla okutmaya devam ederdim.
 Hastanelere gittiğim zaman istediğim doktoru seçmez, nerede kuyruk  varsa orada sıraya girer cebimde para yoksa ilaç almaz hastaneye gitmez patronumun sigorta pirimini yatırmış olması için içten içe dua ederdim.
Hasta haklarından feragat ederdim. Sen haktan anlamazken hangi cüretle bana hak verirdin. Sigara içilmeyen yerlerde oturmaz sigara içmesemde duman altı yerlerde otururdum. Senden nefret etmem için sayacak o kadar şey varken sen durmadan yenilerini ekledin nefret nedenlerime.Ben ve benim zihniyetim nefret biriktirelim diye durmadan yeni yeni şeyler yapıyorsun ya daha çok nefret etmem için, sen bu şiddetli duyguyu hak ediyorsun!
 Birde seni çok sevenler var: sana seni çok sevdim demeleri için elin açıldı semaya başın eğildi secdeye. Herkes yıllarca dinime küfrün “medeni” olmak olduğunu sanırken bununla körpe zihinleri yıkarken sen yine haddini bilmedin “Kefen giydim Allahtan başka yoktur emir verenim” dedin. Üstelik hizmetçi muamelesi gören çoban aşağılaması yapılan Vatandaşıma, efendi değil hizmet için geldim deme cüretini gösterdin.
Ezeli düşmana “One Minute” diyecek yüreğin ile beşeri dünyaya başı dik durup bizleri de başı dik mağrur durmaya davet ettin, ettin de biz yanlış anladık kibir oldu buda ilk isyanı yine yaptık sana.
Asla takdir etmeyenler sana kızsa da, senden vazgeçemeyen ve sana gücenemeyenlerde var bu dünyada.
  İstanbul’la başladın insanını tanımaya kendini tanıtmaya. Hizmet etmeyi hizmet almayı bilmeyenlere bunu öğrettin. Çöp dağlarının, çamur akıtan çeşmelerin bitmek üzere olan bir ülkenin  kader olmadığını ülken insanına anlattın yaşattın. Sen yaptıkça sevgiler nefretler uçlara gitti birde biz izleyenler vardı. Seni çok sevenler, hiç sevmeyenler, seviyorum demeye çekinenler vardı. Herkese bir iz bir his hediye ettin kendinden.
  Ve bana seni sevmeyi, yüreğimde bir insan, bir evlat, bir baba olarak sana sevgi ve saygı beslemeyi seni sevenlerden değil senden körü körüne nefret edenler öğretti.
  Aslında ortak olan yanlarımızdan hoşnuttum. Bir İmam-Hatiplinin orada oturmasından ilk geldiğin günden beri yüreğimde güzel bir yer edindirdi sana.Eşini başörtüsü ile her yanında gördüğümde ayrı bir huzur sarardı yüreğimi söze dökülmeden yüreğin derininde bir mutluluktu benimki. Sokakta bile mimli gibiydik nefsimizi kalbimizi onurumuzu düşünmeden bizleri asimile etmek uğruna ellerinden geleni yapanlara en güzel cevaptın sen. Bazımız yenildi, bazımız ötekileştirildi hepimiz bir şeylerden olduk hayatlarımızda. Gençler kızlarımızdan öcü diye uzak kaldı, kızlarımız kabul görme uğruna değerlerini unuttu. İnanmak cehalet gericilik utanç kaynağı diye işlendi körpe zihinlere. Rabbimin emrini ona karşı durarak sanki ona iman edenler değilmiş gibi unuttuk birde savaşa durduk. Sen yüreklerde ve zihinlerde bir uyanışa sebep oldun. Yetim yüreklere ayrı bir sıcaklık verip aldın ayazda kalmış yürek burukluğunu. Ömer’in adaleti gelemezdi bu düzeni bozuk zamanda ama sen yinede yine de devam ettikçe bizlere de devam etme yüreğini geri kazandırdın. Bazen hayal ederdim bir gün, şimdi vazgeçtiğim başörtümü hakkını vererek imanımın gücüyle tekrar takarak o kapıda başı dik giren olacağım diye.
Küçük kızın bazen burukluğum olurdu. Ona imrenirdim ara sıra. Babam yaşasaydı, kız evlat olarak babamla yaşasaydım biliyorum ki ne yaparsa yapsın yanından ayrılmazdım. Eminim ki babamın kızı olurdum. Gönlümde dik duran, inancı ve inandıkları uğruna Allahtan başkasına boyun eğmeyen, bizleri başı dik onurlu yetiştiren bir baba hayali vardı zihnimde. Küçük kızını ne zaman yanında görsem derinlerde ince bir sızım ve keşkem aklıma vurur. Keşke babamla bir anım olsaydı diye. Gün gelirde seninle tanışırsam eğer kızını yanında görmek istemem bu küçük imrenme hüznüyle.
  Bana sorarlar aynı yolda yürüyüp neden imzanı atmazsın diye, bende birgün ondan alıcam üyeliğimi derim hepsine samimiyetle. İnanmazlar, hayal yada kaçamak cevap sanırlar ama inanmadığım sözü söylemediğimi bilmeyenlerdir beni tanımayanlar. İkimizde aynı yere doğru giden aynı imanı paylaşan kuluz, ben bu isteğimi hiçbir kuldan beklemedim. Yüreğimden ince ince okuyup ellerimi ona açarak dua ile ondan istedim. Onunla tanışmak isterim diye.
Tanıştığımızda seninle şunu söylerim ben seni “bir kız evlat sevgisiyle sevdim”
Anahtar Kelimeler: 0
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Yazarın Diğer Yazıları
Her ÇAPBA Halk için (05 Mart 2017 - Pazar)
“Doğada Ana Kuzularına Yer Yok.” (18 Şubat 2016 - Perşembe)
Bir KIZIM olsaydı; (12 Ocak 2016 - Salı)
İYLİK EMEKTE (11 Ocak 2016 - Pazartesi)
Ortadoğu´nun Yetim Çocuğu; aslında nerede? (24 Aralık 2015 - Perşembe)
Teresa´dan Şenler´e (22 Aralık 2015 - Salı)
BÜYÜMEK LAZIM (14 Temmuz 2014 - Pazartesi)
MASUMİYET (19 Haziran 2014 - Perşembe)
SEN KİME İNANDIN? (22 Mayıs 2014 - Perşembe)
SEN- BEN birde “O” (29 Nisan 2014 - Salı)
İKİ YALNIZ RUH II (21 Nisan 2014 - Pazartesi)
İKİ YALNIZ RUH (20 Nisan 2014 - Pazar)
Sayfa:
TCDD 295 işçi alacak
TCDD 295 işçi alacak
TCDD Daimi işçi alacağını duyurdu
Merkez Bankası ve BDDK 74 personel alacak!
Merkez Bankası ve BDDK 74 personel alacak!
Ekonomin kilit kurumlarının başında gelen Merkez Bankası ve BDDK toplam 74 personel alacak. 74 personelin 32´si BDDK´ya 42´si de Merkez Bankası´na alınacak. Merkez Bankası´na alınacak personelin 30´u ise güvenlik gürevlisi olacak. İki kurumun verdiği ilan
Yüksek Seçim Kurulu 715 Personel Alacak
Yüksek Seçim Kurulu 715 Personel Alacak
TBMM´de bu hafta içinde Yüksek Seçim Kurulu´nun (YSK) teşkilat yapısında değişiklik öngören teklif görüşülecek
KPSS Şartsız 30 Bin 800 Memur Alınacak
KPSS Şartsız 30 Bin 800 Memur Alınacak
2017 KPSS´siz KPSS sınavsız 30 bin 800 personel memur alım başvuru şartları nedir
THY Kabin Memuru Alım İlanı
THY Kabin Memuru Alım İlanı
Türk Hava Yolları A.O.´da Kabin Memuru Olarak Görev Yapacak Tecrübeli Bay / Bayan Çalışma Arkadaşları Arıyoruz.
60 Uzman Yardımcıs Alınacak
60 Uzman Yardımcıs Alınacak
BDDK 69 uzman yardımcısı alacak
Jandarma 222 Memur Alacak
Jandarma 222 Memur Alacak
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı 222 memur alacak
300 Bekçi Alınacak
300 Bekçi Alınacak
Hatay İlçe Kaymakamlıklarına Bekçi Alım İlanı
Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alınacak
Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alınacak
İçişleri Bakanlığı, Jandarma Komando ve Jandarma Asayiş birliklerinde istihdam etmek üzere Sözleşmeli Jandarma Uzman Erbaş alacak
İstanbul´a 2 Bin Bekçi Alınacak
İstanbul´a 2 Bin Bekçi Alınacak
İstanbul Valiliğine ve bağlı kaymakamlıklarına lise, önlisans ve lisans mezunu 2 bin bekçi alınacak.
Halkbank 1295 Kişi Alacak
Halkbank 1295 Kişi Alacak
Halkbank, 1000´i servis görevlisi olmak üzere 1295 kişi alacak
Helal Kurulu´na 50 kişi alınacak!
Helal Kurulu´na 50 kişi alınacak!
Bakanlar Kurulu, Helal Akreditasyon Kurumu adlı yeni bir kurum kurulmasına yönelik kanun tasarısını TBMM´ye sundu
TÜM İLANLAR
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
İstanbul için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:10 13:07 15:28 17:46 19:20
İstanbul
Parçalı bulutlu
Bugün
15 / 11 °C
Güneşli
Salı
15 / 11 °C
Bulutlu
Çarşamba
15 / 10 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ev işleri sırasında ufak tefek kazalar olabilir. Mesela bir vazo, su bardağı vs. cam ürünleri kırıldığında, kırık cam parçalarını pamuk yardımı ile toplayınız. Cam kırıkların oluştuğu bölgeyi bir parça ıslatılmış pamuk ile siliniz, cam kırıkları ıslak pamuğa yapışacaktır.

Cam kırıklarını toplama;
Yaldızlı sözlerle erdem bağdaşmaz.

Konfüçyus
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
1999 Avrupa Birliği Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi sona erdi. Sonuç belgesinde Türkiye´nin "adaylığı kesinleşti."