15 Temmuz Gecesini ,O Geceyi Yaşayan Anlattı

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu

 

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Atatürk Havalimanı´nda vurularak gazi olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın o gece havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay, 3 yıl sonra yaşananları anlattı. Onay, ?Cumhurbaşkanı kulağıma, ?Bize eğilmek yakışmaz oğlum, ayağa kalk´ ?dedi.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 1

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi düzenlenen hain darbe girişimi sırasında 250 kişi şehit olurken yüzlerce vatandaşta yaralanarak gazi olmuştu. Atatürk Havalimanındaki hain darbe girişimi sırasında yaralanan Ahmet Onay da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alnından öpülmüştü.

Onay, 3 yıl sonra yaşadıkları İhlas Haber Ajansı (İHA)´ya anlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın o gece havalimanına geldiğinde neler yaşandığını da söyledi. 

15 Temmuz 2016´da Cumhurbaşkanı Erdoğan´ın mücadele sırasında kendilerini yalnız bırakmadığını ifade ederek, ?Sayın Cumhurbaşkanımız bu alçaklara gereken cevabı devleti ile milleti ile beraber verecekti. Saat 02.30 sıralarında yaralandım.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 3

Bir abla yaralandı onu içeriye taşırken bende yaralandım. Bir ağabey vardı orada Hasan Ceylan isimli videomu çeken kişi.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 4

Cumhurbaşkanımızın adını sayıklıyordum iyi olup olmadığını buraya gelip gelmediğini soruyordum. O da bana ?Sana söz veriyorum ?Tayyip Erdoğan seni görecek´ diyor. Çok geçmeden sayın Cumhurbaşkanımızı yanıma getirdi.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 5

O da beni eğilip alnımdan öptü kulağıma adımın Ahmet olduğundan daha iyi hatırlıyorum ki şunu dedi ? Bize eğilmek yakışmaz oğlum ayağa kalk´ dedi. O anda gücüm yetmiyor kalkamıyorum ama şu anda ayaktayız genciz kuvvetliyiz, çalışkanız.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 6

Her zaman ömrümüz sürdüğü sürece onun arkasında olacağımıza namusumuz şerefimiz üstüne yemin ediyoruz? dedi.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 7

Onay, aradan geçen 3 yılda hayatında manevi olarak olumlu şeyler yaşandığını kaydederek, ?Hayatımda manevi anlamda çok şey değişti. Çok güzel insanlarla tanıştım. Küçüklükten beri hayalimdi siyasetin bir ucunda olabilmek." dedi.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 8

Onay ben siyasetçi değilim böyle bir olayda yaralanmış olan birisiyim bu devletin bu milletin bir evladı olduğunu sözlerine ekledi.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 9

 Siyasetçiler ile erken yaşta tanışıp içlerine erken yaşta dahil olabilmek beni mutlu eden tek şey olduğunu söyleyen Onay  Allah defalarca kez sayın Cumhurbaşkanımızı görüp onunla birlikte olabilme fırsatını bizlere sundu diye konuştu.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 10

Aynı zamanda Türk milleti her dönemde olduğu gibi asil ferasetiyle 15 Temmuz gecesinde darbeci alçaklara, ?Ben vatanım için yaşarım devletim için ölürüm , liderim için ölürüm kardeşim´ diyerek liderine yani Recep Tayyip Erdoğan´a sahip çıktı dedi

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 11

15 Temmuz yaklaşırken Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016´daki darbe girişimi karşısında, milletin ve kahraman güvenlik güçlerinin gösterdiği onurlu duruşun, hainlerin yenilgiye uğratılmasının ve demokrasi zaferinin üçüncü yıl dönümünde düzenlenecek etkinlikler için hazırlıklar devam ediyor.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´ın havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 12

Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın imzasıyla "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" vesilesiyle yurt genelinde anma etkinliklerinin düzenlenmesine ilişkin yayımlanan genelge kapsamında, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından "www.15temmuz.gov.tr" adlı internet sitesi oluşturuldu.

15 Temmuz gecesi Erdoğan´Ä±n havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 14

15 Temmuz gecesi Erdoğan´Ä±n havalimanında alnından öptüğü Ahmet Onay konuştu - Sayfa 17