20 Bin Yeni Güvenlik Görevlisi Alınacak

20 Bin Yeni Güvenlik Görevlisi alınacak

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın, ?100 Günlük İcraat Programı? kapsamında ilan ettiği ?Güvenli Okul, Güvenli Gelecek? projesinin hayata geçirilmesi kapsamında 3 Bakanlık arasında bu eğitim dönemi başında protokol imzalanmıştı. Bu protokol ile Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda 5 bin 329 polis, bin 506 jandarma ve 20 bin özel güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 26 bin 835 personelin görev yapması planlandı. Aynı protokolde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okulların temizliği, bakım ve onarımına yönelik 60 bin kişilik, güvenlik hizmetleri için ise 20 bin kişilik Toplum Yararına Programlar (TYP) düzenlendi.

Okulların ara tatilden sonra yeniden açılması ile birlikte özellikle de güvenlik hizmetleri ile ihtiyaçlar yeniden gündeme geldi.

Meslek mensuplarından gelen yoğun istek nedeniyle Nişantaşı Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi, "Güvenli Koordinasyon Görevlisi Sertifika Programı" açtı. MEB´e bağlı okullarda, TYP kapsamında güvenlik görevlisi olarak çalışan ve çalışmak isteyenlerin daha çok tercih ettiği 120 saatlik eğitim programı, katılımcıların yoğun isteği nedeniyle uzaktan eğitim ile gerçekleştiriliyor.

 

Bu konuda program koordinatörü Ahmet Yıldızdoğan şu açıklamayı yaptı; ?Çocuk psikolojisinden, protokol kurallarına kadar meslek mensuplarının ihtiyaç duyduğu tüm alan ve konuları kapsayan çok geniş bir program hazırladık. Meslek mensuplarının yoğun istek nedeniyle, ülkemizin her noktasından ve zaman farkı gözetmeksizin ulaşabilmeleri için de programımızı internet destekli planladık. Alanında en yetkin eğitmenlerce hazırlanılan programı başarı ile tamamlamaları halinde katılımcılarımıza üniversitemizin sertifikasını veriyoruz. Bu alanı kendine meslek olarak gören herkesin katılmasını öneriyoruz. Daha önceki dönemlerden farklı olarak halen mesleğine devam eden polis ve jandarmadan da katılım oluyor. Mesleğini icra eden güvenlik görevlilerimizin mağduriyet yaşamamaları için uzaktan eğitim formatında planladık.?

Programa ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.