54 İlde FETÖ Operasyonu

54 farklı il ve KKTC´de es? zamanlı FETÖ operasyonu: 222 astsubay hakkında gözaltı kararı.

 

Fethullahçı Terör Örgütü´nün TSK´daki yapılanmasının deşifre edilmesine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, tamamı muvazzaf toplam 223*2 astsubay ru?tbesindeki askeri personel s?u?pheli hakkında bugu?n saat 01.00 itibariyle I?stanbul merkezli 54 farklı il ve KKTC´de es? zamanlı olarak operasyon başlatıldı.

İstanbul merkezli 54 il ve KKTC´de, Fetullahçı Terör Örgütü´nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik başlatılan operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan 222 muvazzaf askerden 50´si yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı verilen kara, hava, deniz, jandarma ve sahil güvenlik komutanlıklarında görevli farklı rütbelerdeki 222 muvazzaf astsubayın yakalanması için polis harekete geçti.

222 MUVAZZAF ASKERDEN 50´Sİ YAKALANDI
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, İstanbul merkezli 54 il ve KKTC´de başlattığı eş zamanlı operasyonda, şüphelilerden 50´si yakalandı.

Devam eden operasyon kapsamında aramaların sürdüğü, gözaltı sayısının artabileceği bildirildi.