AB´den Trump´a Kötü Haber

AB´den ABD vatandaşlarına vize zorunluluğu

 

Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları, 2021´den itibaren Avrupa Birliği ülkelerini ziyaret etmek için vize almak zorunda kalacak.

Avrupa Birliği´nin resmi sitesinden yapılan açıklamada, Avrupa Seyahat Bilgileri ve Yetkilendirme Sistemi (ETIAS) programı kapsamında ABD vatandaşlarının, artık Avrupa´ya seyahat etmek için vize almaları gerektiği belirtildi.

3YIL GEÇERLİ OLACAK

Açıklamada, ABD vatandaşlarının ETIAS vizesinin 3 yıl geçerli olacağı ve bu vizeyle Schengen Bölgesi´nde bulunan 26 ülkeye giriş yapılabileceği kaydedildi.

ABD dışında Japonya ve Venezuela´nın da aralarında bulunduğu toplam 60 ülke vatandaşının, AB Schengen Bölgesi´ne giriş yapması için vize istenecek.

"KİMLERİN SEYAHAT ETTİĞİNİ BİLECEĞİZ"

Konuyla ilgili AB´den yapılan açıklamada, Avrupa Birliği sınırlarından kimlerin geçtiğinin bilinmesinin çok önemli olduğu belirtilerek, ?Bu şekilde Avrupa´ya kimlerin seyahat ettiğini kendileri buraya gelmeden bileceğiz.? denildi.

ETIAS vizesinin 2021´den itibaren uygulamaya konulacağı belirtildi.

"AB´NİN DÜŞMAN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM"

ABD Başkanı Donald Trump da daha önce yaptığı açıklamada, "Bizim çok düşmanımız var. Ticarette bize yaptıkları konusunda Avrupa Birliği´nin düşman olduğunu düşünüyorum. Şimdi Avrupa Birliği´nden beklemezsiniz ama düşmanlar." şeklinde konuşmuştu.