ATAK Helikopterleri Kuzey Irak´ı Vuruyor

TSK´dan son dakika operasyon komandolar Kuzey Irak´a girdi

 

TSK Kuzey Irak´a son dakika hava ve kara harekatı başlattı. Harekatla Hakurk´taki mağara ve sığınakların imhası, teröristlerin etkisiz hale getirilmesi hedefleniyor. Harekata komando tugayları da katıldı.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan son dakika açıklamasında Irak´ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde teröristlerin yuvalandığı alanlara yönelik harekat başlatıldığı bildirildi.

Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetleri Komutanlığına bağlı jetlerin atışlarıyla başlayan harekata komando tugayları da katıldı.

Milli Savunma Bakanlığı´ndan açıklama

Milli Savunma Bakanlığı´ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Pençe Operasyon Planı çerçevesinde, 27 Mayıs 2019 öğleden sonra Kara Kuvvetleri topçu bataryaları ve Hava Kuvvetlerimizin atışlarını müteakip saat 20.00´de Irak kuzeyinde teröristlerin yuvalandığı bölgelere karşı komando tugaylarımızla bir harekât başlatılmıştır.

ATAK helikopterler vuruyor

Operasyon ATAK helikopterlerimizin de desteğinde planlandığı şekilde devam etmektedir. Bu harekât ile Hakurk bölgesindeki terör örgütünce kullanılan mağara ve sığınakların imha edilmesi ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amaçlanmaktadır."