Bakan Koca´dan Aşı Müjdesi

Bakan Fahrettin Koca yerli aşıda büyük hedefi açıkladı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşıda 5 yıllık süreçte yüzde 100´e yakın yerlileştirme hedefliyoruz. Bu kapsamda ağustosta difteri ve tetanos aşısı ruhsatı verilecek." açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AA´ya "Bu seçimin normal, basit bir seçim olmadığını, 31 Mart´ın tarihi sorumluluk gerektiren bir seçim olduğunu düşünüyorum." açıklamasında bulundu.

DENİZ BAYKAL´I ZİYARETİ
Koca, "Deniz Baykal´ı dün ziyaret ettim, 1 Nisan itibarıyla taburcu edilerek Antalya´ya kendi evine gitmiş olacak." dedi.

Koca sözlerini şöyle sürdürdü;

"Deniz Baykal´ın Türkiye´nin geleceğini takip ettiğini, gündemi yakinen bildiğini ve gelecekten umutlu olduğunu gördüm."

"TÜRKİYE´Yİ SAĞLIK MARKASI YAPMAK İSTİYORUZ"
Öte yandan Bakan Koca, "Türkiye´yi sağlık üssü, sağlık markası yapmak istiyoruz. Şehir Hastaneleriyle sağlıkta geldiğimiz düzeyi taçlandırmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

ŞEHİR HASTANELERİ
"Yeni dönemde birden fazla üniversiteyle iş birliği ve birlikte kullanım protokolü yapılabilir."

"Bölgemizde ve dünyada sağlık turizmi pastasından ciddi bir pay almak için son noktadaki şehir hastanelerinin önemli olduğunu düşünüyorum."

31 MART YEREL SEÇİMİ
"Hem e-raporu almış yatağa bağlı hastalar için evinde mobil sandığı hem de hastanede yatan ya da evde bakım hizmeti alan ama mobilize edilecek, hastayı taşıyacak sistemi planladık."

YERLİ AŞIDA BÜYÜK HEDEF
"Aşıda 5 yıllık süreçte yüzde 100´e yakın yerlileştirme hedefliyoruz. Bu kapsamda ağustosta difteri ve tetanos aşısı ruhsatı verilecek."