Bakanlık Kapatılan Çocuk Koruma Evleri İçin Harekete Geçti

Bakanlık harekete geçti! Ankara´da 11 ´Çocuk Koruma Evi´ kapatılmıştı

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı hizmet veren 11 çocuk koruma evi hizmetlerinin sonlandırılması üzerine yaptığı açıklama "Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak burada kalan kırk yedi çocuk ve gencimizin mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmalar tarafımızca yapılmaktadır" dedi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesine bağlı hizmet veren 11 çocuk koruma evi hizmetlerinin sonlandırılması üzerine açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak çocuk koruma evlerinde kalan 47 çocuk ve gencin mağduriyet yaşamaması için gerekli çalışmaların bakanlık tarafından yapıldığı bildirildi.

Bakanlık, söz konusu evlerde kalan 24 çocuk ve 8 reşit genç olmak üzere toplam 32 kişinin sosyal incelemesinin tamamlandığını bildirdi. Bakanlık açıklamasında çocuklardan ikisi için bakım, biri için danışmanlık, ikisi için eğitim tedbirinin alınmasının öngörüldüğü, dört çocuğun ise sosyo-ekonomik destek verilmesi planlandığı belirtildi.

Bakanlık açıklamasını şekilde bitirdi:

"Yedi çocuğumuzun aileleri Ankara dışında ikamet ettiği için söz konusu illere sosyal inceleme yapılması için gerekli bildirimde bulunulmuştur. Çocuklarımızın durumlarıyla ilgili sosyal incelemeler tamamlanarak, gerekli tedbirler ivedilikle alınacaktır."