Başkan Yıldırım Youtube Kanalında

Yıldırım YouTube kanalı açtı: İlk konuğu İlber Ortaylı

 

AK Parti´nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Binali Yıldırım, kendi ismiyle YouTube kanalı açtı. Yıldırım, ilk videosunda Prof. Dr. İlber Ortaylı´yı konuk etti.

AK Parti tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı´na aday gösterilen Binali Yıldırım, video paylaşım sitesi YouTube´da kendi ismiyle kanal açtı. ´İlber Hoca ve Tarihi Yarımada´ ismini verdiği ilk videosunda Prof. Dr. İlber Ortaylı´yı konuk eden Yıldırım, videonun açıklamasına ise "İlk videomda İstanbul´un tarihi dokularını işlemek istedim" notunu düştü

PROJELERİNDEN BAHSETTİ

İlber Ortaylı Yarımada´da bulunan tarihi eserler ve birçok farklı tarihi konu hakkında bilgi verirken Yıldırım ise seçildiği takdirde İstanbul için yapacağı kültür-sanat projelerinden bahsetti.
Öte yandan Ortaylı sohbetin belirli kısımlarında Yıldırım´a İstanbul´un tarihi dokusunun korunması için tavsiyelerde bulundu ve Yedikule için yeşil alan çalışması ve şehir müzesi önerdi.

binali-yildirim-youtuber-oldu-ilber-ortayli-yla_11875072_99

´BURASI SİZİN HİZMETİNİZİ BEKLER´

Ortaylı gezi sırasında bakımsız bir yapının önünde durarak Yıldırım´a, "İşte mesele burası sizin himmetinizi bekler" ifadelerini kullandı. İzleyicilere keyifli bir İstanbul sohbeti sunan video kısa bir süre içerisinde binlerce kişi tarafından izlendi.

whatsapp-image-2019-03-25-at-22-nrd-eMco_cover

´KANALIMA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN´

Videonun kapanış konuşmasını kendisi yapan Yıldırım, YouTube videolarının vazgeçilmezi haline gelen ´kanalıma abone olmayı unutmayın´ hatırlatmasında bulunarak bu videonun son olmayacağını ve arkasının geleceği bilgisini verdi.