Belediyeye Akrabalarını Doldurdu

HDP´li Ahmet Türk, şehit yakınlarını çıkardı kendi yakınlarını işe aldı.

 

Mardin´de Büyükşehir Belediye başkanlığına seçildikten sonra aralarında çok sayıda şehit ve gazi yakınını işten çıkaran HDP´li Ahmet Türk, belediyeye ?Türk? soyadlı 6 yakınını işe aldı.

31 Mart yerel seçimlerinde Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen HDP´li Türk´ün görevi devralır almaz ilk icraatı şehit yakınını işten çıkarmak oldu.

Mardin Büyükşehir belediyesi, seçimden bu yana aralarında şehit ve gazi yakınları, yetim annelerinin de olduğu 318 kişi işten çıkardı.
HDP´li Ahmet Türk daha sonra terör suçundan birçok kez gözaltına alınan HDP´nin eski Diyarbakır İl Eşbaşkanı Cebbar Leygara´yı Mardin Kent A.Ş´ ye genel müdür olarak atadı.

Leygara, Türk tarafından taşeron işçi alımı, araç kiralama, belediyeye ait cafe çay bahçelerinin işletilmesi, çeşitli kalemlerde alımların yapıldığı ve 2 bine yakın personelin çalıştığı belediyenin şirketi Mardin Kent A.Ş´de genel müdür olarak görevlendirildi.

Şehit ve gazi yakınlarının işine son veren Ahmet Türk, 6´sı kendi soy ismini taşıyan 18 kişiyi işe başlattı. Türk´ün kendi akrabalarını işe alması kentte tepkiyle karşılandı. Ahmet Türk´ün terör örgütüne yakın kişileri belediye almak için özel ekip kurduğu da belirtiliyor.
Türk´ün Hak-İş ve Memursen üyesi 500´dan fazla işçi ve memura da mobing uyguladığı iddia ediliyor.