CHP Adaylarını Tanıtıyor

CHP, 31 Mart´ta yapılacak yerel seçimlerdeki adaylarını Ankara´da düzenleyeceği törenle tanıtacak

CHP´de bugün aday tanıtım toplantısı yapılıyor. Ankara Kapalı Spor Salonu´nda düzenlenen toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu yerel yönetimlere ilişkin 12 maddesini açıklıyor. İşte 12 maddeden açıklananlar:

"Hesap veren ve şeffaf belediye olacağız. Harcanan her kuruşun hesabı belde halkına verilecek. 

 Yoksulu yenen kentler, hiçbir çocuğun yatağına aç girmediği kentler. açlığı yok edeceğiz bizim belediyelerde. Geliri açılık sınırının altında doğal gaz elektrik ve su parasını bizim belediyeler ödeyecek.

Üreten ve istihdam eden kentler. Bir kent üretmeli her alanda üretmeli.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tanıtım öncesi konuşma yaptı. Şu ifadeleri kullandı:  "Türkiye yönetilmiyor savruluyor. Bunların şikayet etme hakkı var mı? 17 yıldır iktidarda olanların şikayet etme hakkı yok. İstedikleri kanun ve kararnameyi çıkardılar.  İstedikleri  bakanları getirdiler istediklerini götürdüler. 17 yıldır yönetenler bugün ülkeyi sorun yumağı hale getirdiler. Dünyanın borcunu getirdiler şimdi kapı kapı borç arıyorlar.

Bu dönemde Londrada´ki bir avuç tefeciye 163 milyar dolar ödendi. Bunları yandaşlar mı ödemi. Bu ülkenin memuru işsizi esnafı tüccarı bebeği hep birlikte ödedi. Türkiye bu noktaya kim getirdi. Sarayda oturan zat ve onun arkadaşları.

Dışardan talimatla ülkeyi yönetiyorlar. Önce borç alıyorlardı şimdi de emir alıyorlardı. Papazı hemen bıraktılar hani adalet vardı bu ülkede. Merkel, Trump, Macron emrediyor siz bırakıyorsunuz. Bu ülkenin gazetecisini, aydınlarını cumartesi annelerini, akademisyenlerini bırakmıyorlar. 

KURŞUN ELEŞTİRİSİ
Daha acı bir şey yaşadık. Türkiye´yi üretimden kopardılar. Tarımı mahvettiler. Buğdayın kilosunu 96 kuruşta yurt dışından 1 liraya alıyorlar. Kendi köylümüzden ucuza alıyoruz dışardan daha pahalı alıyoruz. Dışarıya verdiğin parayı bizim çiftçiye versen Ortadoğu´yu da doyurur.

Sivas´ta bir merminin fiyatı kaç lira diyor. Biberi, patlıcanı sayıyor ama soğanı unutmuş. Halka siz kurşunun fiyatını biliyor musunuz diyor. Sen bir dönem şu İnönü varya İnönü ekmeği karneye bağladı diyor. Eee şimdi İnönü mu var. 

TAN PALET FABRİKASI
Kurşun sıkılıyorda o nedenle soğanın fiyatı artıyor. Sen askerle bu kadar ilgileniyorsan daha geçen 2 asker donarak öldü. Eğer sen bir kurşunun hesabını yapıyorsan sen kendi hatalarının bedelini askere ödetmek istorsun sen neden tank palet fabrikasına satıyorsun. Kime satıyor Katar Ordusu´na satıyor. 

Dünyada kendi ordu fabrikasını satan başka bir ülke var mı ki yok. Bunu yapan ne denir siz söyleyin.