CHP´li Başkanlardan İmamoğlu´na tepki

CHP´de Beylikdüzü krizi! AK Parti´nin tarzını örnek verdiler.

 

CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun, İBB Başkanı seçildikten sonra aldığı kararlar ve yaptıkları partinin İstanbul teşkilatında isyana neden oldu. Tüm birimlere Beylikdüzü Belediyesi´nde görev yapan ya da ilçe teşkilatında bulunan isimleri atayan İmamoğlu´nun son tavrı seslerin yükselmesine neden oldu.

Ekrem İmamoğlu´nun İstanbul Büyükşehir´de CHP´nin Beylikdüzü teşkilatından isimleri kadrolaştırması partide krize neden oldu.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun İBB ziyaretine de İmamoğlu sadece Beylikdüzü Belediye Başkanı ve İlçe Başkanı´nı davet etti. 38 İlçe Başkanı ile meclis üyeleri "İstanbul´u sadece Beylikdüzü teşkilatı mı kazandı" diyerek tepkisini iletti.

TÜMÜ KENDİ KADROSU
Kılıçdaroğlu Saraçhane´deki başkanlık binasının önünde tören mangasıyla karşılandı. Mangayı selamlayan Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, Bursa Milletvekili Orhan Sarıbay, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte başkanlık binasına geçti. Kılıçdaroğlu´nun ziyareti sırasında karşılama protokolünde sadece Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, CHP İlçe Başkanı Turan Taşkın Özer´ ve Beylikdüzü meclis üyelerinin bulunması partinin İstanbul teşkilatı ve belediye başkanlarını kızdırdı. CHP´nin İstanbul´da kazandığı ilçelerin belediye başkanları, il başkanları ve meclis üyelerinin "25 yıl sonra ilk kez İBB´ye parti genel başkanı geliyor. Biz neden davet edilmedik" diyerek whatsapp gruplarından duruma tepki gösterdiği öğrenildi. İmamoğlu´nun kritik görevlere de tek tek Beylikdüzü´nde birlikte çalıştığı isimleri getirmesi "liyakata ne oldu" sorusunun sorulmasına neden oldu.

AK PARTİ´NİN TARZINI ÖRNEK VERDİLER
CHP´de İBB isyanı çıkaran İstanbul teşkilatı ve meclis üyeleri ziyaretle ilgili AK Parti´yi örnek gösterdi. AK Parti´nin seçimi kazandığı dönemde Başkan Recep Tayyip Erdoğan´ın Genel Başkan olarak yaptığı ziyarete tüm belediye başkanları, meclis üyeleri hatta CHP´nin Meclis Grup Başkan vekillerinin dahi çağırıldığını belirten partililer "Geleneğe göre tüm başkanlar çağırılır ve aile fotoğrafı çekilir. Ancak İBB´nin kazanılmasını sadece kendisi ve ekibine maletmye çalışıyor" diyerek rahatsız olduklarını dile getirdi.