CHP´li Beleiye İflas Etti

CHP´li Ataşehir Belediyesi iflasın eşiğine geldi! Battal İlgezdi 145 milyon lira kredi çekmiş.

 

Rant uğruna Ataşehir´in her köşesini parselleyen, CHP´li belediyenin son 5 yılda bankalardan çektiği kredi tutarının 145 milyon lirayı bulduğu tespit edildi. Rüşvet ve yolsuzluk suçlamasıyla görevden el çektirilen CHP´li Battal İlgezdi´nin borç enkazı bıraktığı ve belediyenin kredi kullanımlarından dolayı 55 milyon lirayı aşkın faiz ödediği ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun meydanlardan sarfettiği "Türkiye´yi CHP´li belediyeler gibi yöneteceğiz" şeklindeki açıklamasını en iyi izah eden veriler, Ataşehir Belediyesi´nden geldi. Ataşehir Belediyesi´nin kötü yönetimden kaynaklı milyarlarca lira borcu bulunduğu ve CHP´li belediyenin adeta iflasın eşiğine geldiği ortaya çıktı.

BELEDİYE FAİZE ÇALIŞIYOR
Rüşvet ve yolsuzluk suçlamasıyla görevden el çektirilen CHP´li Battal İlgezdi´nin borç enkazı bıraktığı ve Ataşehir Belediyesi´nin kredi kullanımlarından dolayı sadece 55 milyon lirayı aşkın faiz ödediği belirlendi.

KREDİ TUTARI 145 MİLYON LİRA
Rant uğruna Ataşehir´in her köşesini parselleyen, ilçeye doğru düzgün yatırım yapmayan CHP´li belediyenin son 5 yılda bankalardan çektiği kredi tutarının 145 milyon lirayı bulduğu tespit edildi.

"HİZMET YOKSA BU PARALAR NEREYE GİDİYOR?"
İşin içinden çıkamayan, çareyi bankalara borçlanmakta bulan CHP´li belediyeye tepki gösteren Ataşehirliler ise "Hizmet yoksa bu paralar nereye gidiyor?" diye veryansın ettiler.