Cuma Günü Metro Seferlerine Maç Ayarı

Metro seferlerinde milli maç düzenlemesi.

 

İstanbul´da 11 Ekim Cuma günü oynanacak olan Türkiye - Arnavutluk maçı nedeniyle bazı metro hatlarının sefer saatlerini uzattı. İBB´den yapılan açıklamada, "M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir, T1 Kabataş-Bağcılar, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve F1 Taksim-Kabataş hatlarında seferler saat 01.30´a kadar uzatıldı." denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, A Milli Futbol Takımı´nın 2020 Avrupa Şampiyonası (EURO 2020) Elemeleri H Grubu´nda 11 Ekim Cuma günü Arnavutluk ile yapacağı maç dolayısıyla bazı metro hatlarının sefer saatlerini uzattı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Metro İstanbul´un işlettiği raylı sistem hatlarında seferler, 11 Ekim Cuma günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı´nda saat 21.45´te başlayacak Türkiye-Arnavutluk maçı için yeniden düzenlendi.

M3 Kirazlı-Olimpiyat-Başakşehir, T1 Kabataş-Bağcılar, T4 Topkapı-Mescid-i Selam ve F1 Taksim-Kabataş hatlarında seferler saat 01.30´a kadar uzatıldı.

"Gece Metrosu" projesi kapsamındaki M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı, M2 Yenikapı-Hacıosman, M4 Kadıköy-Tavşantepe, M5 Üsküdar-Çekmeköy ve M6 Levent-Boğaziçi Ü./Hisarüstü hatlarının 24 saat kesintisiz işletilmesine devam edilecek.