DGS Sınavı Ne Zaman?

DGS sınav giriş belgesi yayınlandı mı? 2019 DGS sınavı ne zaman? DGS çıkmış sorular son 9 yıl.

 

DGS sınavı için geri sayım başladı. Ön lisans eğitiminden mezun olan öğrencilerin lisans eğitimine geçiş yapabilmeleri için gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı´na sayılı günler kala, başvuru yapan öğrenciler sınava nerede katılacaklarını öğrenmek istiyor. Peki, DGS sınav giriş belgesi yayınlandı mı? DGS sınav yerleri belli oldu mu? 2019 DGS sınavı ne zaman? İşte son 9 yıl DGS çıkmış sorular.

DGS sınav yerleri için bekleyiş devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Dikey Geçiş Sınavı´na (DGS) başvuru yapan öğrenciler DGS çıkmış sorular ile sınava hazırlıklarını sürdürürken, bir yandan da sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınav giriş belgesini görüntülemek istiyor. Peki, 2019 DGS sınavı ne zaman? DGS sınav giriş belgesi yayınlandı mı? DGS sınav yerleri belli oldu mu? İşte konu ile ilgili detaylar...

2019 DGS NE ZAMAN?

ÖSYM´nin 2019 sınav takviminde yer alan bilgiye göre, DGS sınavı 30 Haziran´da gerçekleştirilecek.

DGS´de sayısal ve sözel bölümden oluşan bir yetenek testi uygulanacak. Sınav, saat 10.15´te başlayacak ve cevaplama süresi 150 dakika olacak. Sınavda uygulanacak test, çoktan seçmeli sorulardan oluşacak.

DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYINLANDI MI?

2019 yılı DGS sınavının giriş yerleri henüz belli olmadı. Bilindiği üzere, ÖSYM sınavlarının giriş belgeleri, sınav tarihinden 1-2 hafta önce erişime açılıyor. Buna göre, 30 Haziran´da yapılacak DGS´nin giriş belgelerinin 17-21 Haziran tarihleri arasında yayınlanması bekleniyor. Tarihler tahminidir, ÖSYM tarafından resmi bir açıklama geldiğinde haberimizin içeriğinde yer alacak.

DGS sınav giriş yerleri, ÖSYM´nin https://ais.osym.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açılacak.

DGS ÇIKMIŞ SORULAR

2017 DGS çıkmış sorular ve cevap anahtarları

2016 DGS çıkmış sorular ve cevap anahtarları

2015 DGS çıkmış sorular ve cevap anahtarları

2014 DGS çıkmış sorular ve cevap anahtarları