Dünya´nın Gözü Orada,Türk Heyeti Yeni Zelanda´da!

Fuat Oktay ve Mevlüt Çavuşoğlu Yeni Zelanda´da.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatı üzerine Yeni Zelanda´da iki camiye yönelik terör saldırısında 50 kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin de yaralandığı Christchurch´e kentine geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yeni Zelanda´da iki camiye yönelik terör saldırısında 50 kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin de yaralandığı Christchurch´e kentine geldi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve beraberindeki heyeti taşıyan özel CAN uçağı yerel saat ile 18 sularında Christchurch Havalimanı´na indi.

Türkiye´nin Wellington Büyükelçisi Ahmet Ergin tarafından havalimanında karşılanan Oktay ve Çavuşoğlu´nun yarın saldırının gerçekleştiği bölgelerde incelemeler yapması bekleniyor.

Türk heyeti Yeni Zelanda´da

BAŞBAKAN JACİNDA ARDERN, ´´TÜRKİYE´DEN KONUKLARIMIZ VAR´´
Terör saldırısı ile ilgili güncel bilgileri paylaşmak için basın toplantısı düzenleyen Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Türkiye´den heyet gelmesinden memnuniyet duyduklarını söyledi.

Ardern, ´´Türkiye´den gelen heyet Müslümanlara desteğini göstermeye geliyor, bundan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye çoğunluğu Müslüman olan bir ülke, onları bekliyoruz.´´ ifadelerini kullandı.