Ekmek,Su,Süt Bedava Sözü Veren İmamoğlu´ndan Halk Ekmeğe % 40 Zam

CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun zam furyası sürüyor! Halk Ekmek´e yüzde 40 zam yaptı.

 

´Her şey çok güzel olacak´ sloganıyla koltuğa oturan CHP´li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı tatillerin ardından zamlarla göreve başladı. İstanbul´da, okul ve personel servisleri, taksi, minibüs, taksi dolmuş ile şehir içi arabalı vapur, İSBİKE ve İSPARK ücretlerine gelen zamların ardından bir fiyat arışı da Halk Ekmek´te gerçekleşti. İBB iştiraki Halk Ekmek´te poşetli ürünler yüzde 40´a varan oranlarda zamlandı.

23 Haziran seçimleri sonrasında göreve gelen CHP´li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu meydanlarda Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile birlikte verdiği işten çıkarma olmayacak sözünü tutmayarak 5 bine yakın işçiyi kapının önüne koymasının ardından şimdi de İBB iştiraklarına ait üren ve hizmetlerde zam üstüne zam yapmaya devam ediyor.

HALK EKMEK´TE YÜZDE 40 ZAM
İstanbul´da taksilere, otobüslere, dolmuşlara, suya, otoparka gelen zamların ardından bir fiyat arışı da Halk Ekmek´te gerçekleşti. İBB iştiraki Halk Ekmek´te poşetli ürünler yüzde 40´a varan oranlarda zamlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi´nin son dönemde aldığı kararlarla ulaşımda zam uygulamaları peş peşe uygulandı.

Örneğin: Akdeniz ekmeği 1.50´ TL´den 2.00 TL´ye
Çavdar ekmek 2.50 TL´den 3.40 TL´ye
Glutensiz ekmek 0.30 TL´den 0.50 TL´ye
Sandviç Ekmek 2.50 TL´den 3.50 TL´ye yükseltildi.

Bu sabah ekmek almak için Halk Ekmek şubelerine giden vatandaşlar, yeni tarifeyle karşılaştı.

Halk Ekmek´in eski tarifesi:

Halk Ekmek´in yeni tarifesi: