Emekli İkramiyeleri Hesapta

Emeklinin Kurban Bayramı ikramiyesi hesapta! Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?

 

Milyonlarca SSK ve Bağ-Kur emeklisinin merakla beklediği Kurban Bayramı ikramiyesi günü geldi. Ramazan Bayramı ikramiyeleri ve temmuz zammı ile birlikte bu yazı kazançlı geçiren emekliler, bir süredir ´Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?´ sorusunun yanıtını arıyordu. Vatandaşlara müjdeli haberi Bakan Zehra Zümrüt Selçuk geçtiğimiz hafta vermişti. Bugün SSK emeklisi, dul, yetim maaşı alan 7.5 milyonu aşkın kişi Kurban bayramı ikramiyesini hesaplarında görebilecek. İşte emekliye kurban bayramı ikramiyesi ile ilgili tüm detaylar.

Emekliler bayram ikramiyesinde muradına eriyor. Bu yılın ikinci bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başlıyor.

Emeklinin Kurban Bayramı ikramiyesi hesapta! Emekli ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Kurban Bayramı ikramiyelerini ilk alan SSK emeklileri olacak. SSK´dan emekli, dul, yetim aylığı alan 7.5 milyonu aşkın kişi bayram ikramiyesini bugün hesabında görecek.

Yarın da Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri için ikramiye günü olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, ikramiyelere ilişkin bilinmesi gerekenleri internet sitesinde yayımladı.

İşte bayram ikramiyesiyle ilgili önemli detaylar:

? Kurumdan emekli, vazife malullüğü, malullük, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlara ödeniyor. Ayrıca kurumdan aylık alan; şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, korucular, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören siviller ile bu kişilerin hak sahiplerine veriliyor.

 

? İkramiye tutarı dosya başına bin lira. Başvuru şartı olmaksızın banka hesabına yatırılıyor.

? Vefat eden sigortalılardan dolayı gelir ve/veya aylık almakta olan hak sahiplerinin ikramiyesi, hak sahiplerinin hisseleri oranında ödeniyor.

 

? Sürekli iş göremezlik geliri almakta olanlara, gelir bağlanmasına esas olan sürekli iş göremezlik derecesi oranında ikramiye ödeniyor

? Birden fazla dosyadan gelir ve/veya aylık alan emekli ve hak sahiplerine en fazla ödemeye imkan veren dosya üzerinden ödeme yapılıyor..