Emeklilere 344 TL Ek Gelir

Emekli için 344 TL aile yardımı! Emekli maaşı ne kadar olacak?

 

Emekliler için heyecanlandıran gelişme! Memurlara verilen aile yardımıödemesinin emekli için de ödenmesi gündeme geldi. Emekliler şimdi heyecanla emekli maaşı dışında ek olarak aylık 344 TL aile yardımı alıp alamayacaklarını bekliyor. KPDK´da masaya taşınacak talep hayata geçerse emekli maaşları ne kadar olacak? İşte emekliye aile yardımı hakkında tüm son dakika gelişmeleri ve tüm detaylar!

Memur sendikaları ve Türkiye Emekliler Derneği tarafından gündeme getirilen aile yardımıtalebi ile, emekliler heyecanlandı.

Emekli için 344 TL aile yardımı! Emekli maaşı ne kadar olacak?

Türkiye Emekliler Derneği, "Kamu çalışanlarına ödenen aile yardımı, tüm emeklilere de aile yardımı desteği olarak getirilsin" çağrısı yaparken, memur sendikaları da önümüzdeki günlerde toplanacak Kamu Personeli Danışma Kurulu´nda (KPDK) konuyu masaya taşımaya hazırlanıyor.

Heyecanla gelişmeleri takip eden emekliler gözünü KPDK toplantısına çevirdi.

ÇOCUK-EŞ FARKI

Memurlara her ay aile yardımı ödeniyor. Çalışmayan eş için ödenen tutar aylık 278,69 lira. Çocuk yardımı tutarı da 0-6 yaş için 65,30, 6 yaş üstü için 32,65 lira.

Halen eşi çalışmayan, 0-6 yaş arası 2 çocuğu olan bir memur aylık 409,29 lira aile yardımıalabiliyor.

Eğer talepler hayata geçerse, eşi çalışmayan, 6 yaş üstü 2 çocuğu olan bir emekli, aylık 343,99 lira ek ödeme alabilecek.

KPDK´da aile yardımı ile ilgili sonuç sağlanamazsa, memur sendikaları konuyu Ağustos ayında gerçekleştirilecek toplu sözleşme görüşmelerine taşımayı planlanıyor

Toplu sözleşme görüşmelerinde emekliler için aile yardımı da öncelikli talepler arasında yer alacak.