En Az Lise Mezunu Öğretmen Alımı

İŞKUR´dan en az lise mezunu okul öncesi öğretmen alımı.İşte başvuru şartları

 

 

Türkiye İ ürkiye İş Kurumu tarafından yayımlanan ilanlara göre sırasıyla en az lise, önlisans ve lisans mezunu okul öncesi öğretmeni alımı yapılıyor. KPSS şartsız yapılacak olan alımlara başvurular İŞKUR üze r İŞKUR üzerinden yapılıyor. Peki başvuru şartları nele rı neler? Hangi illerde alım yapılıyor?

İŞKUR tarafından KPSS şartsız okul öncesi öğretmeni alımı yapılıyor. Başvuru yapacak olan adayların, en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. Fakat çoğu ilanda en az öğrenim düzeyi şartlarında önlisans ve lisans mezunu şartı aranmaktadır. Peki başvurular nasıl yapılıyor? Başvuru şartları neler?

BAŞVURU ŞARTLARI NELER? -

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartsız,

- Mesleğini severek yapan,

- Önlisans ve lisans mezunu olmak,

- Müfredata uygun planlı çalışan,

- Güleryüzlü ,Sabırlı, İletişim gücü yüksek,

- Okul kurallarına uyan,

- Sorumluluklarının bilincinde olan,

- Kendini geliştiren,

- Kariyerine önem veren,

- Kurumumda uzun yıllar görev alabilecek,

- Dış görünüşüne önem veren,

- Bilgisayar kullanabilen, haftalık ve aylık programları hazırlayabilecek,

- Veli iletişiminde kuvvetli,

- Eğitim koordinatörü ile koordineli bir şekilde çalışarak; her türlü değerlendirme materyali, doküman, kaynak hazırlanmasından sorumlu olabilecek.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILIYOR?

- İstanbul - Antalya - Diyarbakır - Adana - Manisa- Bursa - Edirne - Kocaeli - İzmir - Konya - Trabzon - Sakarya - Balıkesir - Amasya - Ordu- Yozgat - Mersin - Bazı ilanlarda Ülke Geneli BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK? Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından yapılan okul öncesi öğretmeni alımlarına başvuru yapacak adaylar, BURAYA tıklayarak kendilerine uygun olan şehrin ilanlarına tıklayıp özel başvuru şartlarını görebilir ve başvuru yapabilir