Engin Noyan Kağıthanelilerle Buluştu

Araştırmacı yazar Engin Noyan, Hasbahçe Ramazan Etkinlikleri kapsamında, ?Ehli Kur´an Olmak? adlı söyleşi gerçekleştirdi.

 

Kağıthane Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Hasbahçe Ramazan Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlikler kapsamında, araştırmacı yazar Engin Noyan, Kağıthanelilerle bir araya geldi.

?Ramazan´ denince akla, Kur´an, oruç, namaz ve Allah´a teslimiyet geldiğini belirten Noyan, Razaman´ı, ´11 Ay´ın Sultanı´ olarak kılan en büyük değerin Kur´an-ı Kerim´in bu ayda indirilmesi olduğunu söyledi.

Noyan, insanların yaşamlarını Kur´an ve sünnet ile iç içe sürdürmesi gerektiğini ifade ederek, ?Sadece Ramazan´da değil, her gün, saat ve saniye Allah´a yakın olmalıyız. Bizleri bir Ramazan´a daha kavuşturduğu için O´na şükretmeliyiz. Gökleri ve yeri yaratan, rızkımızı veren, O´dur. Bizi bağışlayan ve koruyan da O´dur. Bizler de birer bilinçli kul olarak Allah´a şükretmeli ve bağışlaması için yalvarmalıyız? dedi.

Söyleşiyi takip eden Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de öğrencilik yıllarında Engin Noyan´ı dinleme fırsatı yakaladığını hatırlatarak, bugün de Kağıthane´de kendisiyle bir araya geldikleri için mutlu olduğunu ifade etti.

Hasbahçe Ramazan Etkinlikleri´nin dolu dolu geçtiğine dikkati çeken Başkan Öztekin, tüm Kağıthaneliler´i iftarın hemen ardından alana davet etti.

Öztekin, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk ile birlikte Noyan´a teşekkür ederek çiçek takdim etti.