Erdoğan Canlı Yayında Soruları Cevaplıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT canlı yayınında

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında, miting maratonu öncesi kampanya sürecini ve AK Parti manifestosunu anlatıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan miting maratonu öncesi kampanya sürecini ve AK Parti manifestosunu TRT ekranlarında Serdar Karagöz ve Sermin Baysal Ata moderatörlüğündeki ´Cumhurbaşkanı Özel Yayını´nda anlatıyor.

Erdoğan´ın açıklamalarından önemli başlıklar;

"BENİ ÇOK MUTLU ETTİ"

"Özellikle teşekkür ediyorum. Böyle manifestoyu açıkladıktan sonra ilk toplantıyı TRT ortak yayınında yapmak bizi ayrıca mutlu etti. Tarihi Çengelköy Çınaraltı Çay Bahçesi´nde vatandaşlarla 1,5 saat dertleştik, sohbet ettik, çaylarını içtik onlar da bizim çaylarımızı içtiler. Çenkelköy´ün 15 Temmuz darbe girişiminde özel bir manası var. Kuleli bir tarafta bir tarafta merkez bir tarafta köprü bu bakımdan unutulur bir yer değil. Çengelköy hakikkatten çok ciddi bir direniş ortaya koydu. Onun için de ilk toplantımı buradan başlatayım dedim. Uzun zamandır da gelmemiştir Çınaraltı bizim biraz da geçmişimizden bu yana anlamlı bir yerdir ve Çınaraltı´nda hem dostlarla hem gençlerle orada bulunan tüm İstanbullu hemşehrilerle bir araya gelmek beni çok mutlu etti.

"PUTİN İLE GÖRÜŞECEĞİZ"

Bildiğiniz gibi dörtlü zirveyi burada yaptık yani sayın Putin, Merkel ve Makron ile olan dörtlü zirvemiz. Suriye´ye yönelik olan o zirveyi şu anda bulunduğumuz konumda onlarla bir araya geldik. Tabi dışarıda Boğaz´a yönelik ayrıca fotoğraf çekimlerimiz olmuştu ama burada da çok kararlı bir müzakereyi gerçekleştirdik. Malum Birleşmiş Milletler´den De Mistura´nın da katılmış olduğu o zirvede biz tüm belirlediğimiz başlıkları onunla paylaştık ve o süreç o yönüyle de devam ediyor. 

Kısa bir süre önce sayın Putin ile malum Moskova´da bir araya geldiğimde yine İstanbul Zirvesi´ni andık. Yine ayın 14´ünde de Soçi´de bir araya geleceğiz. Soçi´de daha önce başlattığımız zirvenin ikinci turuna başlayacağız. Yine orada da Rusya Federasyonu - Türkiye - İran üçlü olarak bu zirvemizin tekrarını yapacağız.

Temenni ediyorum ki bu güzel gidişe yeni bir anlam kazandıracak yeni bir güç katacak. Çünkü Suriye´deki malum bu süreç Cerablus, Afrin, İdlib bütün bunlardan sonra her geçen gün daha iyiye doğru gidiyor. Temmennimiz odur ki bunu bu şekilde devam ettirelim ve geri dönüş başlayan bu bölgelerde Suriye halkı kendi topraklarına dönme imkanını bulsun."

Ayrıntılar geliyor...