Erdoğan Kürdistan Hayali kuranlara Kapıyı Gösterdi

Başkan Erdoğan ,Erzincan mitinginde Kürdistan hayali kuranlara ateş püskürdü.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzincan mitinginde vatandaşa hitap etti. Başkan Erdoğan konuşmasında ´´Bu toprakları parçalamak isteyenleri nasıl Cudi, Gabar, Tendürek, Kandil´de inlerine gömdüysek yine gömmeye devam ederiz.´´ ifadelerini kullandı

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Erzincan Cumhuriyet Meydanı´nda düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Erdoğan´ın açıklamalarından önemli başlıklar;

Aşık Daimi´nin, Ali Ekber Çiçek gibi saz ustalarının şehridir Erzincan. Sizleri kalpten selamlıyorum Erzincan. Başı pare pare dumanlı yüce dağlarıyla, bereketli ovalarıyla, yaylalarıyla, dereleriyle, köylerindeki kardeşlerimi selamlıyorum. Erzincan´da dağlar gökle öpüşür, yiğitleri ecel ile kapışır, binalar yere yapışır, çöküntüde kalan candır, Erzincan´dır, toprağın verdiği kandır Erzincan. Sizler gibi aziz ve asil millete hizmet ettiğim için hamdolsun Allah´a. Erzincan 1929-1992 depremleriyle sarsılmasına rağmen her seferinde yeniden ağaya kalkmış bir şehirdir. İlim, sanat, kültür insanı yetiştiren Erzincan. Tarihte olduğu gibi bugün de Türkiye´nin kilit taşıdır. Erzincan´ın insanı erdem timsalidir

Sizler gibi aziz ve asil millete hizmet ettiğim için hamdolsun Allah´a. Erzincan 1929-1992 depremleriyle sarsılmasına rağmen her seferinde yeniden ağaya kalkmış bir şehirdir. İlim, sanat, kültür insanı yetiştiren Erzincan. Tarihte olduğu gibi bugün de Türkiye´nin kilit taşıdır. Erzincan´ın insanı erdem timsalidir.´SİZE BİR HADİSE ANLATAYIM...´

Size bir hadise nakledeyim. 29 kışında yaşanan o büyük depremde yaklaşık 100 bin ev yıkıldı. Erzincan adeta yerle bir oldu. Dönemin savcısı Erzincan Cezaevi´nde bulunan yüzlerce mahkumu toplar ve onlara ´sizi kurtarma çalışma görevlerinde bulunmak üzere bırakıyorum. Ama hiçbiriniz kaçmayacak her akşam buraya geri döneceksiniz´. Mahkumlar her akşam eksiksiz geri gelmiştir. Deprem yıkıntıların kaldırılmasının ardından özel bir af çıkarılmış ve bu mahkumlar serbest bırakılmıştır. Erzincan işte mayası böyle sağlam bir şehirdir."BİNALİ BEY´İN YANINDA YER ALACAKLARINA İNANIYORUM"

Binali Bey her zaman yanımda yer aldı. Kendisi en uzun süre bakanlık yapan isimdir. Son Başbakandır. Yeni sistemin ilk TBMM Başkanıdır. Şimdi inşallah bilgisini, tecrübesini İstanbul için kullanacaktır. Aynı zamanda İstanbul´daki Erzincanlı kardeşlerime, Sivaslı, Tokatlı, Elazığlı, Bingöllü, Elazığlı, Bayburtlu, Gümüşhaneli, Rizeli, Ordulu, Giresunlu kardeşlerime sesleniyorum. Binali Yıldırım Bey kardeşimizin yanında yer alacaklarına inanıyorum.

HIZLI TREN MÜJDESİ

Erzincan şehir içinde bir tramvay hattı planladık. İnşallah yapım ihalesine çıkacağız. Erzincan Havalimanıyla Erzincan hava trafiği adeta uçuşa geçti. Yaklaşık 150 bin dekar araziyi sulayacak şehrimize kazandıracağımız önemli projelerden biridir. Yaklaşık 12 bin dekar zirai araziyi sulayacağımız Ballı Barajı inşaat sözleşmesini imzaladık. Son 17 yılda Erzincan´da toplam 120 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Erzincanlı iş insanlarımıza, girişimcilerimize 6 katrilyon destek verdik. Bu desteklerle istihdam sağladık. Siz ne çileler çektiniz. Şimdi düğmeye basıldı. Benim Ayşem, Fatmam buna layık değil mi? Ahmedim, Mehmedim buna layık değil mi? Bu CHP´nin aklı bunlara ermez. Hele hele bu terör örgütlerinin arkasında bulunduklarının aklı hiç ermez.Ankara-Yozgat-Sivas-Erzincan hızlı tren yapımı hızla devam ettiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzincan-Erzurum-Kars hızlı tren proje çalışmalarının ise önümüzdeki yıl tamamlanacağını açıkladı.

Erzincan´da toplam 120 bin dekar araziyi sulamaya açtık. Çiftçilerimize 418 milyon lira tutarında tarımsal kredi verdik.

´YİNE GÖMMEYE DEVAM EDERİZ´

Bizim ülkemizde Kürdistan diye bir yer var mı? Şimdi soruyorum, CHP´nin, Bay Kemal´in elele, kol kola dolaştığı, sözde İYİ Parti olanlar, kolkola dolaştıkları ne diyor ´Kürdistan´da biz kazanacağız, batıda da AK Parti ile MHP´yi yok edeceğiz´. Bunlar o kadar Kürdistan meraklısıysa Kürdistan Irak´ta, oraya gitsinler! Biz Karadeniz, Akdeniz, Güneydoğu, Ortaanadolu, Ege, Marmara, Trakya´yı toprak edinmişiz. Bu toprakları böldürtmeyiz. Bu toprakları parçalamak isteyenleri nasıl Cudi, Gabar, Tendürek, Kandil´de inlerine gömdüysek yine gömmeye devam ederiz.

´´VAKTİ GELİNCE ONLARDAN TAHSİLAT YAPMAYACAKLAR MI?"

Bunların yalanlarının dipleri delik. Sürekli yenilerini söylüyorlar. Bölücü örgüt Adana ve Mersin´de zillet ittifakı adayları için seçim çalışmalarını yürütmesi için özel adamlar göndermedi mi? Sürekli çağrıda bulunmuyor mu? Aday gösterilmeyen yerlerde belediye meclis üyelikleri, belediye bürokrasisi için çatır çatır pazarlıklar yapılmıyor mu?

Zillet İttifakı´nın partileri CHP ve diğerleri, kendilerine verilen desteğin karşılığının mutlaka isteneceğini bilmiyorlar mı? Bölücü örgütün de FETÖ´nün de vakti saati geldiğinde bu tahsilatı onlardan mutlaka yapacağını bilmiyorlar mı?