Erdoğan: S-400 ´ler Tamam

Cumhurbaşkanı Erdoğan´dan ABD´ye S-400 cevabı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara´da da İstanbul´da da seçimleri kaybetmediklerini kazandıklarını söyledi. Erdoğan, Türkiye´nin yaşadığı tüm sıkıntılara rağmen dimdik ayakta olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S-400 sistemi konusunda anlaşmanın sağlandığını sistemin önümüzdeki ay tesliminin yapılacağını söyledi. Erdoğan, yerel seçimler konusunda da hem Ankara´da hem de İstanbul´da seçimleri kaybetmediğini, kazandıklarını açıkladı.

Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı´nda konuşuyor. Rusya´dan alınacak S-400´ler konusunda anlaşmanın sağlandığını ve sistemin teslim edileceğini kaydetti. Aynı sistemler konusunda ABD´ye de teklifte bulunduklarını; ancak herhangi bir cevap iletilmediğini söyleyen Erdoğan, bu konuda herkesle işbirliği yapabileceklerini açıkladı.

İşte Erdoğan´ın açıklamalarından satır başları:

- Milletimiz bizden icraat, hizmet, kendisi için ve çocukları için güzel bir gelecek bekliyor. Bu şartları gerçekleştirebilmemiz için önümüzdeki sıkıntıları çözmemiz lazım.

- Önümüzdeki dönem her alanda Türkiye´yi büyüttüğümüz bir dönem olacak.

- Ankara´da da, İstanbul´da da kaybetmedik; biz kazandık. Bizler buralara sadece vizyon noktasında kayba uğradık. İlçeler ve meclislerde biz kazandık.

- Ülkemizin yaşadığı sıkıntılar tesadüfi değil aksine hepsi birbiriyle bağlantılı.

- Bugüne kadar milletimize hep gelişme, büyüme, zenginlik, huzur, istikrar, aydınlık bir gelecek vadettik ve bunu da yaptık.

- Türkiye yaşadığı bunca yaşadığı bunca sıkıntıya rağmen hamd olsun dimdik ayaktadır.

- Bizim müttefikimiz 10 binlerce tır ile teröristlere Suriye´ye silah gönderdi.

- 2 bin teröristi etkisiz hale getirdik. İnlerine girdik. Kaçacak delik arıyorlar.

- Ankara´da da, İstanbul´da da yanılmayalım, biz kaybetmedik, her iki yerde de biz kazandık.