Erdoğan´dan Malatya´da Dünya´yı Titreten Konuşma

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya´da gerçekleştirilen İmam Hatipliler Buluşması´nda önemli açıklamalarda bulundu

 

Başkan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve diğer el değiştiren belediyelerde 28 Şubat dönemini hatırlatan uygulamalara imza atıldığının altını çizerek, "Adeta bir öç alma duygusuyla asılsız ve çarpıtma bilgilerle iftira kampanyaları yürütülüyor, itibar suikastı düzenleniyor." dedi. Başkan Erdoğan ayrıca, "İmam Hatip´te bazı hocalarımız bize şunu derdi; ´ya siz ölü yıkayıcısı mı olacaksınız?´ bizim onurumuzla böyle oynamaya çalıştılar. Ama ne oldu Onların gassal diye düşündüklerinden Cumhurbaşkanı çıktı, Başbakan çıktı." diye konuştu.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya´da gerçekleştirilen İmam Hatipliler Buluşması´nda önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan´ın açıklamalarından satır başları:

Biz bu okulları 3-5 kendini bilmezin insafına terk etmedik. Bu çatı bize dürüstlüğü, ülkesine ve milletine yürekten bağlı olmayı öğretti.

İBB´DE 28 ŞUBAT DÖNEMİNİ HATIRLATAN UYGULAMALARA İMZA ATILIYOR

İmam hatiplere ve gönüllü kuruluşlara yönelik tacizlerin arttığı son günlerde bu buluşmanın anlamlı olduğuna inandığına vurgu yapan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Son seçimlerde kimi şehirlerimizde ortaya çıkan seçim sonuçlarının belli çevrelerdeki imam hatip hazımsızlığını tekrar nüksettirdiğini görüyoruz. Özellikle İstanbul Büyükşehir gibi uzun yılların ardından el değiştiren bazı belediyelerde 28 Şubat dönemini hatırlatan uygulamalara imza atılıyor. Adeta bir öç alma duygusuyla, intikam hissiyle, asılsız ve çarpıtma bilgilerle gönüllü teşekküllerimiz hakkında iftira kampanyaları yürütülüyor. FETÖ vari taktikler kullanılarak üniversiteli kız çocuklarımıza güvenli yurt imkanı sunan vakıf ve derneklerimiz hedef haline getiriliyor. Basın yayın organlarında, özellikle sosyal medyada millete ve gençlere hizmetten başka hiçbir gayesi olmayan kuruluşlarımıza yönelik itibar suikastları düzenleniyor.

 

ÖĞRENCİLERE BURS VERMEKTEN BAHSEDENLER, ÖĞRENCİLERE HİZMET VEREN VAKIFLARA SALDIRIYORLAR

Seçimlerden önce öğrencilere burs vermekten, ücretsiz yurt sağlamaktan bahsedenler koltuğa oturur oturmaz işe öğrenciye hizmet veren vakıf ve derneklere saldırmakla başladılar

 

BİZ DİYARBAKIR´DAKİ ANNELERİN YANINDAYIZ

Taksim´de 12-13 ağacın yeri değiştiriliyor diye kıyametler koparanlar...Ormanlarımız yakıldı. PKK bu ormanların yakılışını üstlendi mi, üstlendi. Peki bu ormanların yakılışını üstlenen PKK´ya karşı acaba şu anda çevre dostları niçin kalkıp da bunlara karşı ´Durun´ demiyorlar? Dürüst değiller, samimi değiller.

Cumartesi anneleri için Galatasaray´a gidenler evlatları dağa kaçırılmış annelerin yanına neden gitmiyorlar? Biz Diyarbakır´daki malum partinin önünde bekleyen annelerin yanındayız.

TEK PARTİ YILLARI...

Batılılaşma adına yapılanlar milletimizin hafızasında derin yaralar açmıştır, tek partili yıllarını sorduğunuzda alacağınız cevap yokluk ve yolsuzluktur.

GASSAL DİYE DÜŞÜNDÜKLERİNDEN CUMHURBAŞKANI ÇIKTI, BAŞBAKAN ÇIKTI

İmam Hatip´te bazı hocalarımız bize şunu derdi; ´ya siz ölü yıkayıcısı mı olacaksınız?´ bizim onurumuzla böyle oynamaya çalıştılar. Ama ne oldu Onların gassal diye düşündüklerinden Cumhurbaşkanı çıktı, Başbakan çıktı.

BU MİLLET KENDİ KURUMLARINA SAHİP ÇIKACAKTIR

Başörtülüden hakim, savcı doktor olamaz dediler. Onların kabul edemediği makamların hepsine İmam Hatip Mezunları geldi. Bu millet kendi kurumlarına sahip çıkacaktır. Bu millet yeni 27 Mayıs´ların, 12 Eylül´lerin, 28 Şubat´ların yaşanmasına izin vermez. İmam Hatipler altın çağını yaşıyor. Bugün artık devlet de İmam Hatip Okullarını sahipleniyor.

Diyarbakırlı cesur analar, Kandil´deki kan tüccarlarına diz çöktürecektir.