Erdoğan´dan Teşkilata İttifak Uyarısı

Başkan Erdoğan´dan Cumhur İttifakı mesajı.

 

BAŞKAN ERDOĞAN´DAN CUMHUR İTTİFAKI MESAJI
 
Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti´nin 18. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuştu. Cumhur İttifakı´nın diri tutulması gerekliği mesajını veren Başkan Erdoğan, "Cumhur İttifakı ile çok partili siyasi hayatımızda sadece ülke ve millet için bir ittifakın kurulabileceğini göstermiş olduk. Cumhur İttifakı´nı dik tutmaya gayret edeceğiz, yolumuza devam edeceğiz." dedi.
Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti´nin 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla ATO Congresium´da düzenlenen programda önemli değerlendirmelerde bulundu. Başkan Erdoğan şöyle konuştu:

"TÜRKİYE ARTIK BİRİNCİ LİGE ÇIKMIŞTIR"

Bu ülkeye demokraside ve ekonomide Cumhuriyet tarihindeki en büyük atılımı AK Parti yapmıştır. 18 yıllık parti tarihimizin her dönemi farklı güçlerle mücadeleyle de geçti. Çok şükür ne milletimize verdiğimiz sözlerimizi aksattık, ne de bunlara pabuç bıraktık. Artık bu ülkeye karşı tuzak kurup oyun oynamak eskisinden çok daha zor ve masraflı. Masada ve sahada netice almak için arkanızda güç olması gerekir, Türkiye artık birinci lige çıkmıştır.


"BİZİM MANİFESTOMUZ UYGULAMADIR"

Tüm saldırıları milletimizle birlikte göğüsledik ve hepsini püskürttük. Yolumuza devam ediyoruz. Bizim manifestomuz uygulamadır ve biz bunu yaptık, adımını attık. Önümüzdeki dönem bu kutlu dava için daha fazla çalışma dönemidir. Kapımız herkese açıktır, açık kalacaktır. Bu çatı altında hizmet etmek isteyen herkesi şimdiden davet ediyorum. Büyük kongre sürecimiz önemli bir fırsattır. Belde, ilçe, il kongrelerimizi başlatıyoruz.

"BİZE ÖMERLER LAZIM"

Mevcut kadrolarımızla beraber herkesi kongre sürecimize aktif olarak katılmaya davet ediyorum. Kanaat önderleri kimlerse kadromuzu onlarla güçlendireceğiz. Daha da ileriye gidiyorum. Bize Ömer´ler lazım. Bu Ömer´leri bulduğumuzda, şuanki konumumuzdan daha ilerki bir konuma geleceğiz, hiç endişeniz olmasın.

"CUMHUR İTTİFAKI´NI DİK TUTMAYA GAYRET EDECEĞİZ"

Cumhur İttifakı ile çok partili siyasi hayatımızda sadece ülke ve millet için bir ittifakın kurulabileceğini göstermiş olduk. Cumhur İttifakı´nı dik tutmaya gayret edeceğiz, yolumuza devam edeceğiz.

Kuruluşumuzdan bugüne en çok ana muhalefetin ve uzantılarının yalanlarından, tutarsızlıklarından çektik. Milletimize Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile neler yaptık anlatacağız. Birileri yeni yönetim sistemini karalamaya çalışsa da milletimiz oyunu vermiştir.