Esnaf İmamoğlu´na İsyan Etti

İstanbul´daki selden zarar gören esnaflardan birisi Ekrem İmamoğlu´na isyan etti.

 

İstanbul´daki selden zarar gören esnaflardan birisi Ekrem İmamoğlu´na isyan etti. Doğal afetin ardından hiçbir yetkiliye ulaşamadıklarını vurgulayan vatandaş, yardım gelmediğini belirterek tepki gösterdi. İstanbul´da su baskınlarının yaşandığı sırada tatilde olan Ekrem İmamoğlu ise hayal kırıklığı yaşayan esnafın karşısında sessiz kaldı.

İstanbul´da yaşanan su baskınlarından en çok zarar gören esnaf oldu. Esnafın imdat çağrılarına ise İBB´den destek gelmedi. Saatlerce yetkililere ulaşamadıklarını ifade eden bir esnaf, Ekrem İmamoğlu´na isyan etti.

Tatilde olan Ekrem İmamoğlu geç saatlerde İstanbul´a geldi. Esnafı gezen İmamoğlu, tepkiyle karşılaştı. Ekrem İmamoğlu´na isyan eden bir esnaf, "Neredeydiniz başkanım? Neden kimseye ulaşamıyoruz!" şeklinde dert yandı.

İstanbul´daki selden zarar gören esnaf, "Hiçbir şekilde tedbir alınmadı. İnsanlar son derece mağdur. Başkanım, biz dün neden kimseye ulaşamadık? Bir tane zabıta yoktu yanımızda. Dün ağladık bizler burada. Bir tane zabıta gelip kolumuza girseydi. AFAD´ı aradım, Ankara´yı aradım İstanbul´a yönlendirdiler. Buranın elektriklerinin kesilmesi gerekiyordu. İnsanlar meraktan fotoğraf çekmeye geliyorlar. Su 1 metreyi geçti. Bizi yalnız bırakmayın. Gerekirse bir sandalye alın gelip burada oturun." ifadeleriyle tepki gösterdi.