Garantili Güneş Gözlüğü Kullanımı

Güneş gözlükleri hayatımızda en özel aksesuarlardan biridir.

 

Daha çocuk yaşlarda güneş gözlüğü kullanımına aile bireylerini benimsetmek göz sağlığı açısından önemlidir. Küçük yaşlardaki bireylerin göz retinaları çok daha hassas olmaktadır. Kaliteli ve nitelikli güneş gözlüğü kullanımı ile çocuklarımızı güneşin olumsuz etkilerinden koruyabiliriz.  Kaliteli güneş gözlüğü kullanımının öneminin yanı sıra garantili olmalarına da dikkat etmeliyiz. Günlük kullanımda güneş gözlükleri düşmekten tutun her türlü darbeye maruz kalabilmektedir. Fabrikasyon hatalarında olabileceği gibi kullanıcı hatalarından ötürü zarar gören güneş gözlükleri çöpe gidebilmektedir. Garantili güneş gözlüklerinde bu olumsuz durum söz konusu olmamaktadır. Yetkili servislerce kullanıcı hatası kaynaklı bile olsa güneş gözlükleri sadece parça maliyetine tamir edilebilmektedir. Tüm bunların yanında hatalı üretime sahip gözlükler nadirde olsa olabilmektedir. Garantili olması sayesinde kullanıcılar bu ürünleri sıfır birebir yenileri ile iade değişim yapılabilmektedir.

Garantili Güneş Gözlüğü Nasıl Anlaşılır?

Bilinçli tüketici olmanın gereği ürünleri satın alırken barkodunun ve evraklarının kontrol edilmesi gerekmektedir. Sadece ürünün sözlü olarak garantili olduğu bildirilmesi hiçbir nitelik taşımamaktadır. Unutulmamalıdır ki söz uçar yazı kalır. Ürünleri özellikle güneş gözlüklerini satın alırken resmi evrak niteliğinde olan imzalı ve kaşeli garanti belgesinin de size teslim edilmiş olması gerekmektedir. Garanti belgesinde satın almış olduğunuz güneş gözlüğü üzerinde yer alan seri numarası, tedarik edilen firmanın ismi ve yetkili servis kaşesinin bulunması gereklidir. Bu 3 kriterden eksiklik olması durumunda garanti evrakı geçersiz olmaktadır. Güneş gözlüğü satın alırken faturasını da saklamınızı önerebiliriz. Olası gereklilik durumunda garanti işleminin yapılması için garanti belgesi ile beraber faturası da gerekli olabilmektedir.

OptikAvm İle Güneş Gözlüklerinin Garanti Durumu

OptikAvm internet sitesinde kurum kültürü gereği garantili olmayan güneş gözlüğü markaları satılmamaktadır. OptikAvm sitesinde satılan tüm ürünler en az 2 yıl garanti kapsamında olmaktadır. Ayrıca kargolama işlemi sırasında güneş gözlükleri  ile beraber OptikAvm resmi kaşeli garanti belgesi de müşterilere gönderilmektedir. OptikAvm %100 kullanıcı memnuniyetini 30 yıldır sürdürmektedir. Bugüne kadar olası garanti durumlarından müşterileri ile satış sonrası desteğini de ilgiyle sürdürmüş sattığı kaliteli ürünler ile bu olumsuz durum ile nadir olarak karşı karşıya gelmiştir