Gaziosmanpaşa´nın 2020 Bütçesi 433 Milyon TL

Gaziosmanpaşa Belediyesi Meclisi yaptığı Ekim ayı Meclis toplantısında 2020 tahmini bütçesini oy çokluğuyla onayladı.

 

Gaziosmanpaşa Belediyesi´nin 2020 yılı bütçesi, ilçe meclisine oy çokluğuyla kabul edildi. 433 Milyon  TL olarak gerçekleşen bütçenin kabulü sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, ?Bütçenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni bütçemiz Gaziosmanpaşamıza hayırlı olsun? dedi.

/resimler/2019-10/10/2232509198609.jpg

Gaziosmanpaşa Belediye Meclisi´nin 2020 yılı Performans Programı ,Bütçe ve stratejik plan Belediye Meclisi´nde yapılan görüşmelerin ardından oy çokluğu ile kabul edildi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve vatandaşların da izlediği meclis görüşmelerinde,Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Turgay Aşık  tarafından bütçe sunuldu. Bütçenin sunulmasının ardından siyasi partilerin Meclis Grup Başkanvekilleri ile meclis üyeleri bütçe üzerine konuşma yaptı. Bütçe hakkındaki eleştiri ve önerilerin ardından bütçeye ilişkin maddeler ile bütçe tek tek açık oylamayla oylandı. Yatırım ve hizmet ağırlıklı bir bütçe olarak hazırlanan  bütçe, bir önceki seneye göre % 25 oranında artarak, 433 Milyon TL olarak kabul edildi.

AK Parti Grubu adına konuşan Mehmet Selim Bilmen,planlanan hizmeleri ayrıntılarıyla açıkladı.

CHP Grubu adına konuşan Yılmaz Demirel,ilçe halkının yararına olacak her işte yanınızda olacağız derken ,bütçeyi eleştirmeden edemedi.

Mecliste ayrıca İyi Parti ve MHP adına da Meclis Üyeleri konuşma yaptı.

Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Koral ise toplumsal barış için hedeflenen hizmetleri anlatırken elbirliği ve işbirliği ile Gaziosmanpaşa halkı için birlikte çalışmaya varmısınız diyerek Meclis üyelerini ortak payda da buluşmaya çağırdı.

/resimler/2019-10/10/2233171855396.jpg

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ,Barış Pınarı Operasyonunda Mehmetçiklerimize başarılar dilerken ,ilçenin kısa ve orta vadede ihtiyaçların önemli olduğunu,herkesin 1 değil 2 aracının olduğu şehirde otopark sorununun kaçınılmaz olduğunu ,ilçede 5 daimi pazar ve otopark projesinin bitmek üzere olduğunu açıkladı.

DEPREMLER DEĞİL BİNALAR ÖLDÜRÜYOR

Kentsel dönüşümü depreme karşı çok önemlii olduğunu ve tüm eleştirilere rağmen kentsel dönüşümü yapacaklarını vurgulayan Usta,depremler değil ,yıktırtmadığınız o çürük gecekondular öldürüyor dedi.

1623 personelle hizmet verdiklerini belirten Usta, İBB´nin İlçemize yapacağı projelerin durma aşamasına geldiğini belirtip ,Büyükşehir´i bu projeleri bitirmeye davet etti.

Okunan bütçede aslan payı Destek Hizmetleri Müdürlüğünün oldu.

Konuşmalardan sonra birimler tek tek okunarak oylandı.Sonunda 433 Milyon TL bütçe oy çokluğu ile kabul edildi.