Haftasonu Hava Durumu Nasıl Olacak?

Meteoroloji açıkladı, hafta sonu hava durumu nasıl olacak?

 

Hava durumu sıcaklık verileri ile ilgili bilgilendirmeyi resmi internet adresi üzerinden paylaşmayı sürdüren MGM hafta sonu için tahminlerini duyurdu. Bir süredir yağışlı havanın etkisi altında olan İstanbul, Ankara ve İzmir´de yağışlar etkisini azaltacak. Peki, hafta sonu illerde en düşük ve en yüksek sıcaklık verileri ne kadar olacak?

MGM hava durumu verileri ile İstanbul, Ankara ve İzmir´de beklenen olası değerleri açıkladı. Hafta boyunca yağışın etkisi altında olan iller cumartesi ve pazar günleri yağışsız geçecek. Hava sıcaklıkları ise mevsim normallerinde seyretmeye devam edecek.

İstanbul hava durumu ile ilgili rüzgar uyarısında bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklıklarının 4 derecelere kadar düşeceğini belirtti. İl genelinde 5 gün boyunca en yüksek sıcaklık ise 11 derece olacak. Hafta boyunca parçalı bulutlu havanın hakim olacağı şehirde yağış ise beklenmiyor.

İSTANBUL HAVA DURUMU

Ankara hava durumu ile ilgili yaptığı uyarılarda havanın puslu olacağını hatırlatan MGM sıcaklıkların eksi 1 derecelere kadar düşeceğini belirtti. İl genelinde yüksek sıcaklığın 11 derece olacağı Ankara´da önümüzdeki 5 gün boyunca yağış beklenmiyor.

ANKARA HAVA DURUMU


İzmir hava durumu hava sıcaklıklarının 5 dereceye kadar ineceği şehirde rüzgarın saatteki hızının 20 km´ye kadar çıkacağını gösterdi. Salı gününe doğru en yüksek sıcaklık değerinin görüleceği İzmir´de hava sıcaklığı gündüz saatlerinde 18 derece olacak.

İZMİR HAVA DURUMU