HDP ile Millet İttifakı Arasında İpler Koptu

HDP´den Millet İttifakı´na sitem dolu mesaj

 

Terör örgütü YPG´ye Barış Pınarı Harekatı´nda destek veren HDP, Millet İttifakı´nın kendilerini yalnız bıraktığına dikkat çekerek sitem dolu mesajlar yolladı

Terör örgütü PKK´nın siyasi kanadı olarak görülen HDP´nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, terör propagandası yapan bir medya kuruluşuna Millet İttifakı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Suriye´nin kuzeyinde terör örgütü YPG´ye karşı düzenlenen Barış Pınarı Harekatı´na, Meclis´ten HDP hariç tüm partiler destek vermişti.

Bilindiği üzere Mehmetçik´in operasyona başladığı ilk günden itibaren hem Millet İttifakı´ndan hem de diğer muhalif kesimlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan´a destek mesajları gelmişti. Bu tablodan rahatsız olan HDP´li Pervin Buldan, CHP´ye ´ittifak´ kurduklarını hatırlatarak tehdit etti.

31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı´na karşı CHP ve İyi Parti´nin yanında saf tutarak, Millet İttifakı´na resmi olmasa da bazı bölgelerden aday çıkarmayarak destek veren HDP´den, Millet İttifakı´nın bozulduğuna yönelik açıklamalar geldi.

"SİZİN İÇİN BİRÇOK BÖLGEDEN ADAY ÇIKARMADIK"

HDP´nin Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, Millet İttifakı´na göndermede bulunarak ?Biz, Türkiye´nin demokratikleşmesi için büyük bir ittifak kurmuştuk. İstanbul olmak üzere birçok yerde aday göstermedik. Bugün yaşananlara ses çıkarmayanlar, bizden cevabı mutlaka alacaklardır.? dedi.