Hem Erdoğan´a Hem Türkiye´ye Teşekkür

Şahbaz Şerif Erdoğan´a ve Türkiye´ye teşekkür etti

 

Pakistan Müslüman Ligi-Navaz lideri Şerif, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çin Devlet Başkanı Şi´ye, ´Keşmir´ konusunda Pakistan´a verdikleri destek dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Pakistan´da ana muhalefet partisi Pakistan Müslüman Ligi-Navaz (PML-N) lideri Şahbaz Şerif, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Pakistan İslam Cumhuriyeti ve Pakistan Müslüman Ligi-Navaz adınaTürkiye´ye, Keşmir konusunda Pakistan´a güçlü ve kararlı desteği içinteşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.

"Kardeşlik bağını kararlı şekilde sürdürmeye devam edeceğiz"

Bu durumu Türkiye´nin uzun süredir güvenilir ve içten dostluğun bir işareti olarak nitelendiren Şerif, "Sizi temin ederim ki, partim ve ben bu kardeşlik bağını kararlı bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz."açıklamasında bulundu.

"Erdoğan´ın dinamik ve vizyoner liderliği..."

Şerif, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın dinamik ve vizyoner liderliği altında Türkiye için daha fazla refah ve başarı için dua ettiğini belirtti.

Çin ile Pakistan için "Demir kardeşler" benzetmesinde bulunan Şerif, Keşmir konusunda Pakistan´a verdiği destek için Çin Devlet Başkanı Şi Cinping´e ayrıca teşekkürlerini iletti.