Her Toplantıda İmamoğlu´na Şok

AK Partili Mehmet Tevfik Göksu, Ekrem İmamoğlu´nun seçim vaadini çürüttü.

 

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, Büyükşehir Belediyesi Meclisi´nde yaptığı konuşmada CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun seçim beyannamesindeki ağaç vaadini çürüttü. Mehmet Tevfik Göksü, "İmamoğlu ´100 bin´ diyor biz 329 bin dikmişiz." dedi. Göksü ayrıca "İstanbul´da atık su ile yağmur suyu ayrışma oranı yüzde 70. İzmir´de atık su ile yağmur suyu ayrışma oranı kaç biliyor musunuz? Yüzde 0..." diye konuştu.

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi´nde yaptığı konuşmada CHP´yi sert sözlerler eleştirdi. Göksu, alkış alan o sözlerinde İmamoğlu´nun ağaç vaadini de çürüttü.

İşte Göksu´nun açıklamalarından öne çıkanlar:

İSTANBUL YÜZDE 70 İZMİR YÜZDE 0
Belki bilmezsiniz. İstanbul şu anda atık su arıtımında dünyanın 1 numarası. Ben size çok farklı bir oran daha söyleyeyim. İstanbul´da atık su ile yağmur suyu ayrışma oranı yüzde 70. İzmir´de atık su ile yağmur suyu ayrışma oranı kaç biliyor musunuz? Yüzde 0...

İMAMOĞLU ´100 BİN´ DİYOR BİZ 329 BİN DİKMİŞİZ
Yıl 1993 İstanbul´da toplam aktif yeşil alan 10 milyon metrekare.... Bugün İstanbul´da aktif yeşil alan 60 milyon metrekare. İstanbul´un nüfusu iki kat artmış. Yeşil alan 6 kat artmış.

Yıl 1993... Bugüne kadar İstanbul´a 7 milyondan fazla ağaç ve fidan dikmişiz. Sayın Başkan seçim beyannamesinde, "Her yıl İstanbul´da 100 bin ağaç dikeceğim" diyor. Sadece İstanbul´a 2018´de dikilen ağaç sayısı 329 bin.