İmamoğlu Her Şey Güzel Olacak Derken,Her Şeye Zam Demek İstemiş

?Her şey çok güzel olacak´ dedi, her şeye zam geldi! İstanbul´da taksi, minibüs ve servis ücretlerine zam.

 

?Her şey çok güzel olacak´ sloganıyla koltuğa oturan CHP´nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı tatillerin ardından gerçekleştirdiği işçi kıyımı ve zamlarla göreve başladı. Medya AŞ´de ve BELTUR´da yaşanan işçi kıyımlarının ardından İstanbul´da, okul ve personel servisleri, taksi, minibüs, taksi dolmuş ile şehir içi arabalı vapur ücretlerine de zam geldi

Her şey çok güzel olacak´ sloganıyla göreve başlayan CHP´nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yaptığı tatillerin ardından gerçekleştirdiği işçi kıyımı ve zamlarla göreve başladı.

Medya AŞ´de 50 işçinin görevine son verilmesinin ardından hiçbir gerekçe gösterilmeden BELTUR´da çalışan 175 kişinin de işine son verildi.

İŞÇİ KIYIMINDAN SONRA ZAM YAĞMURU BAŞLADI
İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, UKOME tarafından bugün gerçekleştirilen toplantıda alınan karar doğrultusunda, okul ve personel servisleri, taksi, minibüs, taksi dolmuş ile şehir içi arabalı vapur ücretlerinde zam yapıldı.

TAKSİYE YÜZDE 25 ZAM
UKOME kararları kapsamında, taksi taşımacılığı ücretlerinde mevcut ücretler üzerinden ortalama yüzde 25 artış yapılarak, açılış ücreti 5 lira, mesafe tarifesi 3,10 lira, yolculuk başına minimum ücret ise 13 lira olarak belirlendi