İmamoğlu Şimdi Ne Yapacak?

Abdurrahman Dilipak´ın Ekrem İmamoğlu yazısı kızılca kıyamet o zaman kopacak

 

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 23 Haziran İstanbul seçimlerini büyük farkla kazanan Ekrem İmamoğlu´na destek veren çevrelerin talep listesini önüne koyunca, kızılca kıyametin o zaman kopacağını iddia etti.

CHP İstanbul Büyükşehir adayı Ekrem İmamoğlu, yenilenen İstanbul seçimlerinde rakibi Binali Yıldırım´a 9 puan fark atarak büyük sükse yaptı. İmamoğlu´nun seçim zaferiyle ilgili köşe yazarlarından değerlendirmeler devam ederken, dikkat çeten bir yorum da Abdurrahman Dilipak´tan geldi.

"İmamoğlu nereye koşuyor?" başlıklı bugünkü köşesinde seçim sonuçlarını değerlendiren Dilipak, İmamoğlu´na destek veren çevrelere işaret ederek yazısında şu ifadelere yer verdi:

"CHP´ye dışarıdan ve içeriden sağlanan destekler vardı. Bu kaynaklar şimdi İmamoğlu´nun önüne talep listelerini koyacaklar, ona yön vermeye çalışacaklar. İşte asıl kızılca kıyamet o zaman kopacak. İmamoğlu eski sofra arkadaşlarının taleplerine mi yetişsin, CHP Genel Merkez taleplerine mi, İl Başkanlığı taleplerine mi? Trabzonlu hemşehrilerinin talebine mi yetişsin, HDP´lilerin, İyi Parti´nin taleplerine mi? ABD´den gelen taleplere mi yetişsin, AB´den gelen taleplere mi, Alevi taleplerine mi yetişsin, hangisine yetişsin.

İmamoğlu´nu bekleyen tehlike ne? O hemşehri taraftarları, kaz gelecek yerden tavuk esirgememiş olabilirler. Gezi bileşenleri, destek veren uluslararası çevreler, Media, STK, vakıf, dernek, sendika, oda, sosyal grublar ve sermaye çevreleri, dini klikler, İmamoğlu´nun kapısını çalacaklardır. İmamoğlu da onların kapısını çalabilir. Bunlara dikkat etmezse daha ilk günden kaybeder."

Abdurrahman Dilipak´ın yazısının tamamı