İmamoğlu,Deprem Hazırlığı İçin Önceki Yönetime Teşekkür Etti

İmamoğlu: Deprem seferberliği başlattık

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremle ilgili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu´ndan bilgi aldı. Depremin milli bir mesele olduğunu söyleyen İmamoğlu, böyle bir konuda siyaset yapılamayacağını ifade etti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, İBB´nin afete dönüm hazırlıklarında teknik koşullarının bir çok konuda iyi seviyede olduğunu söyledi. Bu konuda geçmiş yönetimlere teşekkür eden İmamoğlu, deprem gibi milli bir konuda siyaset yapılamayacağını kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu açıklamalarda bulundu. İmamoğlu´nun açıklamalarından satır başları;

"Bu şiddetteki depremin ciddi anlamda hasar olmayacak bir deprem olmadığı yönünde arkadaşlarımızın aktarımları vardır. Şu anda AFAD sayın valimizle de görüştüm. Özellikle konaklama konusunda çabaları var. Biz de misafirhane noktasında elimizdeki imkanları seferber etmiş durumdayız. Burada tabi hem hasarlı tespit edilen binalarla ilgili ihtiyaçlar gideriliyor. Bir başka konu da İBB´nin afete dönük hazırlıklarla ilgili hakkını teslim
edelim ki, İBB´nin teknik koşulları ve ortamları birçok konuda iyi seviyededir. Bu süreçte bu ve bunun gibi teknik imkanlar kim sağlamışsa teşekkür etmeye devam edeceğiz. İstanbul´un yapılaşmayla ilgili
olsun, deprem toplanma alanlarıyla ilgili olsun, İBB´nin tespitlerine göre ciddi sorunlar vardır. Bunu aşmak için bir seferberliği başlatmış durumdayız.

"Deprem milli meseledir asla siyasi görüşü olmaz"

Dün toplantıda Cumhurbaşkanı yardımcısı sayın Fuat Bey´in yapmış olduğu
toplantının verimli geçtiğini düşünüyorum. Simülasyonla herkesin kendini kontrol ettiğini ve gözden geçirdiğini düşünüyorum. Bu sorgulamanın rutinde ve gerçekten sıkı bir ritmle, çok ara açılmadan yapılmasının bir gereksinim olduğunu ifade etmek isterim. Deprem milli meseledir, asla ve asla siyasi görüşü ve partisi olmaz. 16 milyon insanımızın canı söz konusudur. Birtakım yasal düzenlemeler gerekirse yapılması gerekir.

Masa tektir, biz de o masada her zaman olacağımızın teminatını verelim.