İmamoğlu´ndan Arkadaşına İhale Torpili

İmamoğlu´ndan bir skandal torpil daha! İBB´ye müdür yaptığı kişi bakın kim çıktı!.

 

Yerel seçimler öncesinde liyakati dilinden düşürmeyen CHP´li Ekrem İmamoğlu´nun ipliği pazara çıktı. Beylikdüzü Belediyesi´ni yönetirken yakın arkadaşının 50 milyon TL sermayeli şirketine 50 milyon TL´lik ihale verdiği ortaya çıktı. İmamoğlu İBB´de göreve geldikten hemen sonra yine aynı arkadaşını Kültür A.Ş.´nin Genel Müdürü olarak atadı.

TCDD´nin tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci Garı´nın depolarını 15 yıllığına kiralamak için açtığı ihaleyi kazanan Hezarfen Danışmanlık Limited Şirketi´nin 1 milyon liralık sermayesini tartışmaya açan Ekrem İmamoğlu yine söylemlerinin tam tersi attığı adımla yakalandı.

İhaleye İBB iştiraklerinin çağrılmadığı iddiası ile ortalığı ayağa kaldıran İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi´ni yönetirken yakın arkadaşı Serdal Taşkın´ın 50 bin lira sermayeli şirketine 50 milyon liralık ihale verdi.

4 YILDA 50 MİLYON LİRA
Firması Kamu İhale Kurumu üzerinden sadece Beylikdüzü Belediyesi´nden ihale alan Taşkın, 2015 yılından 2019 yılına kadar belediyeden tam 12 ihale aldı. Şirket, ´Organizasyon hizmet işi´, ´Belediye online TV hizmet işi´ ve ´Haber ve duyuru hizmet işi´ adı altında yüksek meblağlı ihaleleri kazandı. Bugüne kadar resmi olarak 50 milyonluk ihale kazanan şirketin başka hiçbir kamu kurumundan ihale almadığı tespit edildi. Beylikdüzü ihaleleriyle yükselen firma bir anda 4 milyon, 7 milyon, 14 milyon lira gibi yüksek bütçeli ihaleleri kazanmaya başladı.

GENEL MÜDÜR OLARAK ATADI
İmamoğlu´nun adaylık süreci ve seçim çalışmalarında da görev alan Taşkın´ın kazandığı son ihalede boğazda tekne turu, sucuk-ekmek dağıtımı etkinliklerinin hiç yapılmadığı ama parasını aldığı iddia edilmişti.

İmamoğlu´nun yakın arkadaşına son kıyağı ise Kültür A.Ş.´nin başına da genel müdür olarak atamak oldu.