İmamoğlu´ndan Pişkin Ailesine Kıyak

İmamoğlu´nun liyakati lafta kaldı! Medya A.Ş.´ye karı koca ataması!

 

Seçimlerden hemen önce liyakat sözünü kendisine propaganda aracı yapan CHP´li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, işten çıkarmalara ilk başladığı yer olan Medya A.Ş.´ye skandal bir atama yaptı. Boğaziçi Yönetim A.Ş.´ye, yaklaşık 2 ay önce genel müdür olarak atanan Ethem Pişkin´in eşi Ayşe Mısra Dinibütün Pişkin de İBB´nin bir başka şirketi olan Medya A.Ş.´ye İnsan Kaynakları Müdürü oldu.

Yerel seçimlerden önce liyakat naraları atan Ekrem İmamoğlu başkanlığındaki İBB´de yandaş kayırmaları ve akraba atamaları hız kesmeden devam ediyor. Seçimden sonra İBB´nin şirketlerinden ilk personel çıkarma Medya A.Ş.´de oldu.

Çok sayıda çalışan, İnsan Kaynakları tarafından aranarak işlerine son verildi. İşten çıkarmalarla gündemde olan İBB´nin şirketlerinden Medya A.Ş.´ye yapılan üst düzey atama ise tartışmalara neden oldu.Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği ve Tic. A.Ş.´ye 7 Ağustos´ta yönetim kurulu üyesi ve genel müdür olarak atanan Ethem Pişkin´in eşi Ayşe Mısra Dinibütün Pişkin, İBB´nin bir diğer şirketi Medya A.Ş.´ye İnsan Kaynakları Müdürü olarak atandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçilmeden önce "İBB´de kayırmacılık sona erecek" demişti.

.