İmamoğlu´ndan Skandal Atama

Ekrem İmamoğlu´ndan skandal atama! Boş CV ile müdür oldu!.

 

Göreve geldikten hemen sonra işçi kıyımı, zamlar ve yandaş atamalarıyla gündeme gelen CHP´li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun skandallarının ardı arkası kesilmiyor. İmamoğlu, Beylikdüzü´nde ihale verdiği müteahhidi Kültür AŞ Genel Müdürü olarak atamasının ardından şimdi de TÜSİAD eski başkanı Ümit Boyner´in herhangi bir kariyeri olmayan oğlu Mithat Sinan Bolak´ı da Etkinlikler Müdürü yaptı. Yapılan atama, İBB İnsan Kaynakları birimi tarafından e-posta yolu ile duyuruldu. Liyakatten dem vuran CHP´nin kariyeri olmayan ismi müdür yapması ise dikkat çekti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı CHP´li Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi´nde organizasyon ihalelerini verdiği Serdal Taşkın´ı Genel Müdür olarak atadığı Kültür A.Ş.´ye Kültürel Etkinlikler Müdürü olarak TÜSİAD´ın eski Başkanı Ümit Boyner´in oğlu Mithat Sinan Bolak´ı atadı.

Atama, İBB İnsan Kaynakları birimi tarafından belediye personeline kurumsal e-posta yoluyla duyuruldu. Kültür A.Ş.´ye bağlı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü´nün görev kapsamında, Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı farklı ilçelerdeki 20 kültür merkezinin yönetimi ve burada yapılacak sinema, tiyatro, konser, sergi, toplantı ve paneller gibi bütün kültürel etkinlikler giriyor.