İmamoğlu´nun Şehit Mesajına Tepki Yağıyor

Demirtaş´ı öve öve bitiremeyen İmamoğlu´nun şehit askerler için paylaştığı mesaja tepki yağıyor

 

CHP´li Ekrem İmamoğlu, "Başkan APO´nun heykelini dikeceğiz" diyen HDP´nin tutuklu eski genel başkanı Selahattin Demirtaş´ı öve öve bitirememişti. Demirtaş için "Gerçekten de barışçıl, uzlaşmacı ve evrensel değerleri öne çıkaran dili vardı." ifadelerini kullanan Ekrem İmamoğlu´na CHP seçmeni de tepki göstermişti. Türkiye-Irak sınırında devam eden operasyonlarda şehit düşen askerler için başsağlığı mesajı paylaşan İmamoğlu´na sosyal medyadan tepki yağıyor. Kullanıcılardan biri, İmamoğlu´nun paylaşımının altına, "Demirtaş´ın HDP´sinin Kandil ayağındaki teröristleri dün gece 4 masum askerimizi şehit etti. Tarih sizleri affetmez." diye yazdı.

Türkiye´nin yüreğini yakan haber sonrası "Demirtaş´ın çizgisini beğeniyorum" diyen İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu´nun attığı taziye tweetine vatandaşlardan çok sert tepkiler geldi. Vatandaşlar "Bu Timsah gözyaşları" "İki yüzlü.... ve "Gece kurtla bir olup kuzuyu yedikten sonra, sabah çobanla ağlamak bu olmalı!" yorumları yaptı.

İŞTE O TEPKİLERDEN BAZILARI...

KANDİL PROVOKATÖRÜNÜ BU SÖZLERLE ÖVMÜŞTÜ

CHP´li Ekrem İmamoğlu, Rudaw´a skandallarla dolu bir açıklama yaptı. Terör örgütü PKK´nın talimatları doğrultusunda siyaseti dizayn etmek isteyen ve teröristbaşı Öcalan için onun heykelini dikeceğiz gibi birçok skandal açıklamaya imza atan Selahattin Demirtaş´a övgüler dizen Ekrem İmamoğlu, "Sayın Demirtaş´ın siyasette aktif olduğu dönemde çizdiği çizgiyi beğenenlerden biriydim." dedi.