İşkur 46 Bin İşçi Alacak

İŞKUR açık iş ilanları: 20 Temmuz İŞKUR 45 bin 836 işçi alımı başvuru nasıl yapılır

 

İŞKUR tarafından açık iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. İşsiz vatandaşların işe istihdamında kolaylık sağlayan İŞKUR, açıkladığı son açık iş sayısı ile 45 bin 836 işçi alımı yapılacağını bildirdi. Peki, İŞKUR açık iş ilanları başvuru nasıl yapılır? İşte İŞKUR 45 bin 836 işçi alımı başvuru işlemleri.

İŞKUR 45 bin 836 işçi alımı yapıyor. Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından açıklanan son bir aya at açık iş sayısına 45 bin 836 eleman aranıyor. İşverenler, İŞKUR üzerinden ilan yayınlamaya devam ediyor. Yılın ilk yarısında 768 bin 627 kişiye istihdam sağlayan İŞKUR´a başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı merak ediliyor. Peki, İŞKUR açık iş ilanları 45 bin 836 işçi alımı başvuru nasıl yapılır? İşte detaylar...

İŞKUR açık iş ilanları: 20 Temmuz İŞKUR 45 bin 836 işçi alımı başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İşsiz olanlar, iskur.gov. tr adresinden siteye kaydolup, TC kimlik numarasıyla başvuru yapabiliyor. Kişi, özgeçmişindeki kişisel bilgilerle eşleşen iş ilanlarına doğrudan ulaşabiliyor.

İŞKUR açık iş ilanları: 20 Temmuz İŞKUR 45 bin 836 işçi alımı başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR, herhangi bir vasfı olmayan kişileri meslek sahibi yapabilmek için ücretsiz ´mesleki eğitim kursları´ düzenliyor. Üstelik meslek öğrenen işçilere günlük 77 lira veriyor. Programa katılabilmek için İŞKUR´a kayıtlı olmak gerekiyor. 16-70 yaş arası ve ilköğretim üniversite eğitimli herkes başvurabilir.

İŞKUR açık iş ilanları: 20 Temmuz İŞKUR 45 bin 836 işçi alımı başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR TARAFINDAN EN ÇOK BEDEN İŞÇİSİ VE TEMİZLİK GÖREVLİSİ ARANIYOR

Binlerce iş ilanının yayınladığı sitede, sektörlere göre iş aramak ve bulmak oldukça kolay. İŞKUR üzerinden duyurulan personel alımı ilanlarında ise bu ay en çok beden işçisi ve temizlik görevlisi alımları yapılıyor. Bunun yanı sıra en çok ilan açılan meslekler ise şu şekilde yer alıyor:

İŞKUR açık iş ilanları: 20 Temmuz İŞKUR 45 bin 836 işçi alımı başvuru nasıl yapılır?

Satış danışmanı, satış uzmanı,

Makineci, dikiş elemanı,

Çağrı merkezi müşteri temsilcisi,

Garson, servis elemanı,

Ön muhasebeci,

Turizm ve otelcilik elemanı başta olmak üzere toplamda 50 bin kişi bu farklı kadrolarda iş bulma olanağı elde etmektedir.

İŞKUR üzerinden yapılan online başvurularda adaylardan genel alım şartlarının sağlanması istenmekte olup bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma, erkekler için askerliğini tamamlamış/tecilli olma, kamu haklarından tam yararlanma gibi şartlar yer almakta olup kadroya ve ilana göre değişen özel şartlar da bulunmaktadır.

İŞKUR BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR üzerinden yapılan online başvurularda adaylardan genel alım şartlarının sağlanması isteniyor. Bu şartlar şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olma,

Erkekler için askerliğini tamamlamış/tecilli olma,

Kamu haklarından tam yararlanma gibi şartlar yer almakta olup kadroya ve ilana göre değişen özel şartlar da bulunuyor.

İŞKUR açık iş ilanları: 20 Temmuz İŞKUR 45 bin 836 işçi alımı başvuru nasıl yapılır?

İŞKUR´A KAYIT NASIL YAPILIR?

İŞKUR´a kayıt olmadan iş aramaya başlamamalısınız. Kurum hizmetlerinden yararlanmak isteyen iş arayanların, Kurum portalına üye olarak veya şahsen Kurum ünitelerine başvurarak kayıt olmaları zorunludur.

Başarılı bir eşleştirme için hem açık iş hem de iş arayan kişi hakkında tam ve doğru bilgilerin bulunması zorunludur. Gerek internet üzerinden gerekse Kurum personeli aracılığı ile kayıt yaptıracak olanların kendileri ile ilgili bilgileri tam ve doğru olarak yansıtmaları uygun işe yerleştirilmelerinde oldukça önemlidir. Bu nedenle, kişisel, iletişim, eğitim, meslek ve diğer bilgiler tam ve doğru olarak sisteme girilmelidir.

İş arayanların İŞKUR´a kayıt yaptırabilmeleri için 14 yaşını doldurmuş olmaları gerekli.