İstanbul´da Sağanak Yağış

İstanbul´da gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor

 

Meteoroloji´den yapılan açıklamanın ardından, İstanbul´da sabahın erken saatlerinde sağanak yağış başladı. Etkili olan yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu. Birçok sürücü sağanak yağışa hazırlıksız yakalanırken, bazı vatandaşlar ise yağmura karşı ilginç önlemler aldı. Şiddetli yağan yağmurla birlikte İstanbul Boğazı´na çamur aktı, Çamlıca Televizyon kulesi üzerine düşen yıldırım kameraya yansıdı. Öte yandan yağışların gün boyu devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nün sağanak ve yıldırım uyarısı yaptığı İstanbul´da, beklenen yağış sabahın ilk saatlerinde başladı. İstanbul genelinde beklenen sağanak yağış gök gürültüsü ve şimşeklerle etkili oldu.

İSTANBULLULAR OTOBÜS DURAKLARINA SIĞINDI

Özellikle Boğaz bölgesinde bulunan Üsküdar, Kadıköy, Beşiktaş, Sarıyer ve Beykoz ilçelerinde şiddetli görülen yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu. Sabahın erken saatlerinde işe gitmek için evlerinden çıkan İstanbullular, ıslanmamak için otobüs duraklarına ve metro istasyonlarının girişlerine sığındı.