İstanbul´da Ulaşım Müjdesi

İstanbullulara toplu taşıma ve öğrenci akbili müjdesi! Öğrenci akbili ne kadar oldu?

 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi´nde, oy birliğiyle alınan son dakika kararlar neticesinde, aylık öğrenci akbili ücretinde indirim yapılırken, YKS, LGS, AÖF ve KPSS´nin yapılacağı günlerde tüm toplu taşıma araçlarıyla ücretsiz yolculuk yapılması oy birliğiyle kabul etti. İstanbullulara bir müjde de 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Ramazan Bayramı´na ilişkin olarak geldi. Hem 19 Mayıs günü hem de Ramazan Bayramı süresince toplu taşıma ücretsiz olacak. Peki, aylık öğrenci akbili fiyatı ne kadar oldu? İşte, İstanbulluları yakından ilgilendiren son dakika gelişmelerinin detayları.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi´nden İstanbulluları ilgilendiren son dakika müjdeleri geldi. İBB Meclisi´nde kabul edilen kararlar gereğince, öğrenci aylık akbilinin fiyatının 40 liraya düşerken, 19 Mayıs ve Ramazan Bayramı süresince toplu taşımanın ücretsiz olacağı oy birliğiyle kabul edildi. Öte yandan, YKS, LGS, AÖF ve KPSS´nin yapılacağı günlerde tüm toplu taşıma araçlarıyla ücretsiz yolculuk yapılması da onayladı.

AK PARTİ GRUPBAŞKANVEKİLİ TEVFİK GÖKSU´NUN TEKLİFİ

AK Parti İBB Meclisi grubu, öğrenci aylık mavi kart ücretinin 40 lira ve 200 geçiş olarak belirlenmesini teklif etti. AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Tevfik Göksu imzasıyla yapılan teklif, mecliste oy birliğiyle kabul edilerek, Hukuk, Tarife, Plan ve Bütçe Komisyonlarına havale edildi.

İlgili komisyonlarca olumlu görüş belirtilen teklif, rapora dönüştürülerek meclise sevk edildi. Rapor, Meclis Birinci Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ´ın yönettiği oturumda ele alındı.

AYLIK ÖĞRENCİ AKBİLİ NE KADAR OLDU?

Yapılan oylamada, rapor, oy birliğiyle kabul edilerek meclisten geçti. Böylece, aylık 85 lira olan öğrenci mavi kart ücreti, 40 liraya indirildi.

19 MAYIS´TA ULAŞIM ÜCRETSİZ OLACAK

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´nda, İstanbulluların toplu ulaşım araçlarıyla ücretsiz yolculuk yapma kararını oy birliğiyle aldı.

Meclis toplantısında Plan ve Bütçe, Hukuk ile Gençlik ve Spor Komisyonlarında meclise sevk edilen rapor ele alındı.

Raporu görüşen meclis, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı´na, toplu ulaşımın ücretsiz hizmet vermesine oy birliğiyle karar verdi.

Mecliste AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti´nin üyelerinin oylarıyla alınan karara göre, 19 Mayıs´ta toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.