İstanbul´e Dev Projeler Bekliyor

Erdoğan: İstanbul´a dair hesaplaşma 566 yıldır bitmedi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul´un Fethi´nin 566. yılı kutlamaları iftar programında konuştu. Erdoğan, ´3 katlı İstanbul Tüneli´nin önümüzdeki dönem hayata geçirileceğini ifade ederek, İstanbul´un iki yakasına da 7 bin yataklı iki dev şehir hastanesi yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında İstanbul´un sahip olduğu öneme de işaret ederek, "İstanbul´a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi. İstanbul´u kaybetmenin acısını 566 senedir içlerinden atamayanlar var." şeklinde konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi´nde İstanbul´un Fethinin 566. Yılı Kutlamaları ve İftar Programı´na katıldı.

"İstanbul´a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi"
Erdoğan burada yaptığı konuşmada, "İstanbul´a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi. İstanbul´u kaybetmenin acısını 566 senedir içlerinden atamayanlar var." ifadelerini kullandı. Yeni Zelanda´da iki camiye düzenlenen terör saldırısını anımsatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Daha 2 ay önce, cuma namazı kılan 52 Müslüman´ı vahşice şehit eden Yeni Zelandalı teröristin ´Ayasofya´yı minarelerden kurtaracağız´ diyerek tehditler savurması asla tesadüfi değildir."

"İstanbul´umuzu çok daha farklı bir yere ulaştıracağız"
İstanbul´da yapılan yatırımlara da değinen Erdoğan, şöyle konuştu: "İstanbul´a baktığında sadece rant gören, çıkar gören muhterislerin bu şehri yağmalamasının önüne geçtik, hayata geçirdiğimiz hizmetler ve yatırımlarla İstanbul´un çehresini değiştirdik. 3 katlı İstanbul Tünelinin önümüzdeki dönem inşallah ihalesini yaparak, hayata geçireceğiz.

25 ilçemiz, Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Başkanı olarak üçlü bir güçle İstanbul´umuzu çok daha farklı bir yere ulaştıracağız."

"Bu sene sonu İstanbul-İzmir karayolu´nu açacağız"
Marmaray, Avrasya, Yavuz Sultan Selim Köprüsü´nü İstanbullu hemşerilerimizin hizmetine kavuşturduk. Dünyanın en büyüklerinden olacak İstanbul Havaalanı´nın ilk etabını hizmete açtık. İstanbul-İzmir arasındaki mesafeyi 3,5 saate düşürecek otoyolunu etap etap hizmete açıyoruz. İnşallah bu yıl sonunda tam olarak İstanbul-İzmir karayolunu hizmete açacağız. İstanbul´un iki yakasına toplamda yaklaşık 7 bin yataklı iki dev şehir hastanesi yapıyoruz. Başakşehir Şehir Hastanesi´nin yapımı süratle devam ediyor. Önümüzdeki yıl hizmete sunuyoruz. İnşallah yeni dönemde İstanbul´un güzelliğine güzellik katmaya devam edeceğiz. Atatürk Havaalanı´nın büyük bir bölümünü millet bahçesi haline getireceğiz.